Амазон юкатанський

Амазон юкатанський[2] (Amazona xantholora) — птах родини папугових.

?
Амазон юкатанський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Папугоподібні (Psittaciformes)
Родина: Папугові (Psittacidae)
Підродина: Папужні (Psittacinae)
Рід: Амазон (Amazona)
Вид: Амазон юкатанський
Amazona xantholora
(Gray, 1859)
Посилання
Вікісховище: Amazona xantholora
Віківиди: Amazona xantholora
ITIS: 177808
МСОП: 22686226
NCBI: 1209394

Зовнішній вигляд

Довжина тіла 26 см. Основне забарвлення зелене із чорною облямівкою. У самців біле (кремове) чоло, ділянка навколо очей червона. Голова блакитна, вуздечка жовта. Першорядні махові пера крила — сині. Криючі крила і основа крайнього пір'я хвоста червоні. Дзьоб жовтий. Лапи коричневі. Райдужка коричнева. У самок чоло бузково-блакитне, у деяких можна помітити кілька білого пір'я на чолі й трохи червоних навколо очей. Першорядні махові крила — зелені. Трохи, або всі, першорядні і криючі крила можуть бути червоними.

Розповсюдження

Живе на півострові Юкатан (Мексика), островах Косумєль і Роатан, у Белізі, Гондурасі.

Спосіб життя

Населяє невисокі мангрові зарості, листяні ліси, дощові ліси й відкриті місцевості. У багатьох частинах ареалу, особливо в посушливих регіонах, ведуть кочовий спосіб життя. Активні ранками й із другої половини дня до вечора. Живляться насінням й плодами дерев, пальм і чагарників, бруньками й квітками. Залітаючи на поля й плантації, годуються також кукурудзою й плодами цитрусових. Літають на годівлю, збираючись у невеликі зграї, до 50 особин. Місця пошуку їжі, особливо сезонні, часто значно віддалені від місць ночівлі. На ночівлю збираються в більші зграї, до 1500 особин.

Розмноження

Гніздяться в дуплах дерев. Шлюбний період припадає на березень. У кладці від 4 до 5 яєць, період інкубації становить 26 днів. Пташенята залишають гніздо у віці 50 днів.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Amazona xantholora: інформація на сайті МСОП(версія 2016.3) (англ.) 01 October2016
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.