Американський трионікс

Американський трионікс (Apalone) — рід черепах з родини трикігтеві черепахи підряду м'якотілі черепахи. Має 3 види. Раніше їх відносили до роду трионікс. Проте з 1987 року відокремлено у самостійний рід.

?
Американський трионікс

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: М'якотілі черепахи (Trionychoidea)
Родина: Трикігтеві черепахи
Рід: Американський трионікс
Rafinesque, 1832
Синоніми
Mesodeca
Platypeltis
Callinia
Euamyda
Посилання
Вікісховище: Apalone
Віківиди: Apalone
EOL: 76487
ITIS: 208674
NCBI: 55533
Fossilworks: 67268

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 12 до 60 см. Спостерігається статевий диморфізм: панцир самиць майже удвічі довший, ніж у самців. Вага у самців сягає до 5 кг, а самиць — 20. У самців кігті на передніх лапах довші за кігті на задніх, а у самиць навпаки. Самці мають довгий та товстий хвіст, а у самиць він короткий й тонкий. за будовою панцира доволі схожі з родом Трионікс: карапакс сильно плаский, ніс витягнутий.

Забарвлення здебільшого оливкового, коричнюватого, сіруватого кольору. Пластрон світліший за карапакс. Шкіра шиї та лап з жовтуватим відтінком.

Спосіб життя

Полюбляють річки, озера, болота. Усе життя проводять у воді. Дуже вправні плавці. Харчуються здебільшого рибою, а також земноводними та водяними комахами.

Самиці відкладають до 38 яєць. Інкубаційний період триває до 100 діб.

Розповсюдження

Мешкають у Північній Америці.

Види

Джерела

  • Castro-Frankco, R. & Guadalupe Bustos Zagal, M. 2004. Additional records and range extensions of reptiles from Morelos, México. Herpetological Review 35 (2): 196–197
  • Ernst, Carl H.; Lovich, Jeffrey E. 2009. Turtles of the United States and Canada, 2nd edition. Johns Hopkins University Press, 827 pp.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.