Амніоти

Амніо́ти (Amniota) — група класів хребетних тварин, у яких в процесі ембріонального розвитку утворюються зародкові оболонки амніон, алантоїс і сероза.

?
Амніоти

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Кінцевороті (Teleostomi)
Euteleostomi
Лопатепері (Sarcopterygii)
Чотириногі (Tetrapoda)
Амніоти (Amniota)
Класи та ін.
Посилання
Віківиди: Amniota
EOL: 3014446
NCBI: 32524
Fossilworks: 53189

Таксономія

До амніотів належать три класи (за традиційними класифікаціями) наземних хребетних — плазуни, птахи, ссавці. Дуже схематично їхні стосунки можна продемонструвати такою схемою:

Біологічні особливості

На відміну від анамній, розвиток яких відбувається у воді, амніоти пристосовані до розвитку на суші. Відповідно, у них відсутня личинка (як вільно живуча життєва стадія) і замість неї формується ембріон. Формування ембріону забезпечується кількома особливостями, серед яких провідна роль належить внутрішньому заплідненню та формуванню (в яйці і навколо яйця) захисних зародкових оболонок. Завдяки цьому ембріон отримує можливість розвиватися у, ніби, штучному середовищі, з більш стабільними умовами, ніж за межами води. Все це є однією з форм турботи про нащадків і стало основою поширення амніот у віддалених від води середовищах існування. Крім того, на цій основі сформувалася така особливість частини амніот (зокрема, більшості ссавців), як живородіння.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.