Андріс Амбайніс

Андріс Амбайніс (лат. Andris Ambainis, 18 січня 1975, Даугавпілс, Латвія) — латвійський інформатик, який працює в галузі квантової теорії інформації та квантових обчислень.

Андріс Амбайніс
лат. Andris Ambainis
Андріс Амбайніс. 2009
Андріс Амбайніс. 2009
Народився 18 січня 1975(1975-01-18) (47 років)
Даугавпілс, Латвія
Місце проживання Латвія, США
Країна  Латвія
Національність латвієць
Діяльність інформатик, математик
Alma mater Латвійський університет Університет Каліфорнії (Берклі)
Галузь Квантова інформація
Квантовий комп'ютер
Теоретична інформатика
Заклад Латвійський університет
Звання професор
Ступінь доктор наук
Науковий керівник Умеш Вазірані
Відомі учні Nikolajs Nahimovsd[1], Aleksandrs Belovsd[1] і Dmitrijs Kravčenkod[1]
Членство Академія наук Латвії
Відомий завдяки:

Випадкове блукання, Квантові алгоритми

Теорія квантової складності
Нагороди
Особ. сторінка home.lu.lv/~ambainis/

 Андріс Амбайніс у Вікісховищі

Біографія

Андріс Амбайніс працював у Інституті перспективних досліджень у Принстоні, штат Нью-Джерсів США[2] та Інституті квантових обчислень при Університеті Ватерлоо в місті Ватерлоо, в провінції Онтаріо, Канада. В цей час він є професором факультету обчислювальної техніки Латвійського університету.

Андріс Амбайніс є членом Асоціації обчислювальних машин (ACM) та її Групи спеціальних інтересів з алгоритмів та обчислень (SIGACT).

Вважається, що поява квантових комп'ютерів зробить справжню революцію в проблемі збору та зберігання даних і масових паралельних обчисленнях. Тому вони є предметом інтенсивних досліджень у двох напрямках:

  1. дослідження в галузі експериментальної фізики — створюються апаратні системи, в яких одиниці зберігання даних, квантові біти — електрони або атоми, можуть мати два квантових стани та виконувати обчислення
  2. теоретичні дослідження, які випрацьовують алгоритми для створення програмного забезпечення, яке дозволяє використовувати квантові комп'ютери.

Проєкт теоретичних досліджень, який фінансувався ЄС, мав назву «Квантові комп'ютерні науки» (Quantum Computer Science, QCS), і був завершений у серпні 2013 року.

Головним координатором цього проєкту математичних аспектів квантових обчислень був теоретик-інформатик Андріс Амбайніс.[3]

Місця працевлаштування

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.