Арак – Хомс – Зайзун
Арак – Хомс – Зайзун – трубопровід у Сирії, призначений для постачання природного газу зі центральної частини країни до ряду промислових об’єктів у провінціях Хомс, Хама та Ідліб.
У середині 1990-х почалась розробка родовищ газопромислового району на схід від Пальміри. Першим у 1995-му ввели в експлуатацію Арак, на території якого звели однойменний газопереробний завод, а наступного року запустили родовища Хаіт та Дубаїл. Для видачі їх продукції спорудили трубопровід, котрий спершу прямує у західному напрямку до міста Хомс (у цьому районі є кілька споживачів блакитного палива, наприклад, розташований на околиці провінційної столиці НПЗ), після чого довертає на північ, перетинає західну частину провінції Хама (де в 2001-му ввели в експлуатацію ТЕС Ал-Зара) та досягає ТЕС Зайзун (провінція Ідліб).
Довжина газопроводу, виконаного в діаметрі 600 мм, становить 325 км. Він має робочий тиск у 7,5 МПа та здатен перекачувати біля 2,2 млрд м3 на рік.[1]
Варто відзначити, що до Хомсу траса трубопроводу прямує в одному коридорі з іншими сирійськими газотранспортними системами, як то Омар (спершу з головною гілкою Омар І, а після її повороту на Дамаск – із північною підсистемою Омар ІІ), Джбейсса – Хомс і Табія – Захід, що полегшує маневр ресурсами. При цьому всі вони можуть приймати додаткові об’єми блакитного палива від введених в експлуатацію у 2009 – 2010 роках газопереробних заводів Хайян, Ебла (обслуговує родовище Аш-Шаєр) та SMAGP (ГПЗ-1).[2]
Можливо також відзначити, що з 2000 року запрацював інший трубопровід від ГПЗ Арак, котрий прямує до Алеппо.
Примітки
- Study for Updating Syrian Electricity Sector in Syrian Arab Republic ( Final Report ).
- Inc, IBP (4 листопада 2016). Syria Investment and Business Guide Volume 1 Strategic and Practical Information (англ.). Lulu.com. ISBN 978-1-365-49340-9.