Ара (рід)

Ара[1] або Ара́ра (Ara) — рід птахів родини папугові (Psittacidae). В народній термінології назвою «ара» позначають багатьох довгохвостих папуг, зокрема представників роду Anodorhynchus.

?
Ара

Зеленокрилий ара
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Папугоподібні (Psittaciformes)
Родина: Папугові (Psittacidae)
Підродина: Arinae
Триба: Arini
Рід: Ара (Ara)
Lacepede, 1799
Посилання
Вікісховище: Ara
Віківиди: Ara
ITIS: 177659
NCBI: 9225
Fossilworks: 372099

Зовнішній вигляд

Великі (завдовжки до 95 см, хвоста — до 58 см) папуги з дуже яскравим та красивим забарвленням зелених, червоних, блакитних і жовтих тонів. Ділянки навколо очей і боків голови в них голі, іноді з рідкими й короткими пір’їнками. Крила до кінця сильно витягнуті й загострені. Клиноподібної форми хвіст довший тіла. Характерною рисою цих папуг є великий, стиснутий з боків і сильно закруглений дзьоб з круто загнутим кінчиком. Самці, самиці і молоді папуги мають майже однакове забарвлення.

Розповсюдження

Поширені в Центральнiй і Південній Америці.

Спосіб життя

У природних умовах селяться в тропічних районах з лісистими ділянками. Живуть зграями. Гермафродити. Зграї ар іноді шкодять плантаціям плодових дерев. 1 вид і 1 підвид у Червоній книзі МСОП.

Утримання

Добре приручаються, але погано навчаються «говорити». При гарному обходженні легко приручаються і прекрасно почувають себе в неволі. Можуть прожити 30-40 років. У домашніх умовах ці папуги зустрічаються досить часто. Живляться зерновою сумішшю, різними овочами, фруктами й іншими кормами.

Класифікація

Рід включає 9 сучасних видів[1] та 7 вимерлих. Залежно від класифікації кількість видів може варіювати, і рід може включати до 20 видів.

Раніше включали до роду

нині належить до роду Diopsittaca

нині належить до роду Жовтощокий ара (Orthopsittaca)

нині належать до роду Маракана (Primolius)

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.