Арманьяк

Арманьяк — французький міцний алкогольний напій, виноградний бренді, який походить з однойменного регіону південного заходу Франції (Гасконь) та контрольований за походженням.

Арманьяк
Названо на честь графство Арманьякd
Держава  Франція
Країна походження  Франція
Сертифікат продукту Контроль справжності походження
Категорія мап на Вікісховищі d
 Арманьяк у Вікісховищі
Арманьяк

Історія

Назва напою походить від його регіону походження, старовинного графства Арманьяк. Також його часто називають «молодшим братом» відомішого коньяку, але історично це невірно. У той час як виробництво коньяку, почалося тільки з 17 століття, виробництво арманьяку письмово згадується вже у 1411[1]. В музеї арманьяка міста Кондом зберігається документ 1461 року, за яким департамент провінції Лот і Гаронна видав дозвіл-сертифікат на виробництво арманьяку.

Походження культури виробництва арманьяку сприяли три фактори: римляни з їх досвідом у виноградарстві, галли з їх технікою збірки бочок та маври з їх знаннями у технології ректифікації (дистиляції).

Географічне положення місцевості Арманьяк ускладнювало доступ продукту морем до інших країн світу. Тому, незважаючи на свою прекрасну якість, арманьяк навіть сьогодні є менш відомим та популярним за коньяк. До цього часу арманьяк також використовувався в медицині — як болезаспокійлива та дезинфікуюча речовина.

Виробництво

Всього, згідно з законом від 1909 року, під виробництво арманьяку зайнято 15.000 га виноградників в трьох департаментах провінції Гасконь: Ланди, Жерс та Лот і Гаронна. За традицією його одержують із тих же сортів винограду, що й коньяк, тобто Уні Блан, Коломбар і Фоль Бланш, а також із місцевих сортів. На відміну від коньяку, арманьяк іноді виробляють з винограду одного року. І тоді на етикетці можна побачити напис «Millesime» і рік дистиляції.

Арманьяк отримують дистиляцією білих вин з пізнішою витримкою у дубових бочках строком від 3-х до 20-ти років. Перегонка вина відбувається у апаратах, призначених спеціально для виготовлення арманьяку. У них вино нагрівається, стікаючи по системі накладених один на одного над нагрівачем круглих дисків. Для нагрівання використовуються винятково дубові дрова. При цьому вино є і конденсатором. У результаті утворюється спиртний напій міцністю від 55 до 65 %, із насиченим ароматом та витонченим смаком.

Витримка відбувається послідовно у декількох дубових бочках, від нових до більш старіших, щоб арманьяк не був надто насичений танінами. Процес витримки припиняється після розливу арманьяку в пляшки, бо дозрівання в пляшках повністю припиняється.

Арманьяк наливають або до коньячних келихів, або у спеціальний келих для арманьяку. Якщо келих потримати деякий час та нагріти теплом долоні, ви відчуєте легкий ванільний, аромат, який привносить дуб, різноманітні квіткові аромати та запах сливи і стиглого перцю.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.