Ауторамент

Аутора́мент, авторамент (пол. autorament, лат. auctoramentum — «платня фехтувальна») — вид найму війська у Речі Посполитій. Як і у всіх країнах Європи, у 1630-х роках король Владислав IV Ваза провів реформування найманого війська, поділивши його на аутораменти народовий і іноземний.

Буздуган — символ влади полковників народового аутораменту
Регімент — символ влади полковників іноземниго аутораменту

Ауторамент народовий

До народового аутораменту набирали за товариською системою вербування, коли завербований товариш приводив з собою почет (почетові, поштові), коней, челядь. Тактичною одиницею була корогва, якою командував ротмістр і поручник, а товариші виконували роль підофіцерів. Озброєння і одяг відповідав польським взірцям. Дані підрозділи почали занепадати після Великої Північної війни з Карлом ХІІ, показавши свою неефективність з модерною європейською тактикою бою, озброєнням.

До народового ауторименту входили підрозділи:

Ауторамент іноземний

Вербування проводилось згідно з системою вільного бубна — індивідуального найму. Тактичною одиницею були регімент і ескадрон, що складались з декількох компаній (рот) і штабу. У таких підрозділах офіцерами були переважно іноземці, а підрозділи складались з вільних людей різних національностей, навербованих у Речі Посполитій. Обмундирування у підрозділах було німецького зразка. З кінця XVII ст. за правління Августа ІІ і Августа ІІІ іноземний ауторамент переважно складався з саксонських підрозділів.

До складу аурораменту іноземного входили підрозділи:

Навіть товариші з народових підрозділів не могли перебувати під командуванням офіцерів іноземного аутораменту, незалежно від їхнього звання.

Див. також

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.