Ахелоос

Ахе́лоос (грец. Αχελώος) річка у західній Греції, одна з найдовших у країні. Протікає через 4 периферії Греції: Фессалія, Епір, Центральна Греція та Західна Греція.

Ахелоос
Ахелоос
39°40′36″ пн. ш. 21°09′56″ сх. д.
Витік
• координати 39°40′36″ пн. ш. 21°09′56″ сх. д.
Гирло Патраїкос
• координати 38°20′06″ пн. ш. 21°06′15″ сх. д.
Країни: Греція
Регіон Епір
Фессалія
Західна Греція
Довжина 217 км
Площа басейну: 6 329 км²
Притоки: Агрофіотіс
Водойми в руслі Кремаста, Kastrakid і Stratosd
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 265483
 Медіафайли у Вікісховищі

Названа на честь річкового бога Ахелоя.

Довжина річки — 217 км, площа басейну — 6 329 км².

Течія

Починається в номі Трикала в горах Пінду біля підніжжя гори Лакмос на висоті 2 000 м. У верхів'ї приймає першу притоку Аспропотамос (біла річка). Далі є кордоном між номами АртаЕпірі) та Етолія і Акарнанія (у периферії Західна Греція) на заході та номами Трикала, Кардиця (Фессалія) і Евританія (Центральна Греція) на сході. У середній течії приймає притоки зліва Аграфіотіс, Мегдова. В горах Панаїтоліко була збудована гребля Стратос, перед якою утворилося водосховище шириною 10-15 км. Через нього був збудований 2-кілометровий міст. В гирлі річка поділяється на кілька рукавів, які впадають до лагун Аїтоліко та Месолонгіон Іонічного моря.

Історія

В античні часи служила природним кордоном між Етолією та Акарнанією. В давні часи називалась Тоас, Тестіос, Аксенос. Пізніше названа на честь Ахіллеса. В 1960-их роках на річці були збудовані греблі та гідроелектростанції Кремаста та Кастракі, які дають електроенергію західній Греції. Через водосховища збудовані 2 арочні мости.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.