Бадера Олександр Миколайович

Олександр Бадера (нар. 1 січня 1948(19480101) Володимир-Волинський, Волинська область, Українська РСР пом. 28 січня 2014, Київ, Україна) — активний учасник Євромайдану. Помер від побиття, отриманого 22 січня 2014 року у день Соборності на вулиці Грушевського[1] біля стадіону «Динамо». Герой України.

Олександр Миколайович Бадера
Народився 1 січня 1948(1948-01-01)
Володимир-Волинський, Волинська область, Українська РСР
Помер 28 січня 2014(2014-01-28) (66 років)
Київ, Україна
·забої отримані 22 січня 2014 біля стадіону «Динамо»
Поховання Мала Солтанівка, Васильківський район, Київська область, Україна
Громадянство  Україна
Національність українець
Місце проживання Київ
Діяльність бізнесмен
Відомий завдяки Небесна сотня
Конфесія християнин
Діти доньки: Світлана, Алла, Лілія та син Олександр
Нагороди
Медаль «За жертовність і любов до України»

Життєпис

Народився Олександр Бадера у Володимирі-Волинському у 1948 році. Після закінчення школи навчався у Володимир-Волинському професійно-технічному училищі, де отримав професію електогазозварювальника.

Згодом пан Бадера здобув вищу економічну освіту в Києві, де й залишився працювати. У 1990-х став приватним підприємцем. Тривалий час займався кінопрокатом, та з товаришами навіть почав самостійно випускати кінофільми. Після знайомства із Почесним гетьманом Українського козацтва Володимиром Мулявою захопився історією козацтва, та сам став отаманом галицько-волинських козаків.

Мріяв створити музей Січових Стрільців. Олександр цікавився також народною медициною, навчався премудростей травознавства у відомого народного цілителя з Брусилівського району на Житомирщині. Ця наука знадобилась йому під час подій Євромайдану, коли він з цілою родиною допомагав пораненим та застудженим, готуючи відвари та настої з трав, а також збирав пляшки для коктейлів Молотова і заготовляв дрова для євромайданівців.

Олександр сильно застудився, коли на Водохреще був облитий крижаною водою, до того ж отримав сильне отруєння газами, але все одно не покинув барикади, жартував: «Трохи мене покропили, та від того я став ще більш загартованим». На День Соборності, біля стадіону «Динамо» під час протистояння на Грушевського у сутичках його сильно побили. Він знов віджартовувався: «Зламали пальця — та не зломити дух».

Після побиття Олександра Бадеру привезли додому, до лікарні не звертався через те, що саме лікарня для побитих та поранених була одним з найнебезпечніших місць, та сам Олександр вірив у це, що зможе сам себе вилікувати.

За шість днів, унаслідок численних травм, Олександр Бадера помер. Це сталось 28 січня 2014 року. В останню дорогу 31 січня 2014 його провели місцеві козаки на кладовищі села Мала Солтанівка.[2]

Нагороди

Примітки

Посилання

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 142
20 лютого 2015
Наступник:
Шаптала Сергій Олександрович Дяковський Юрій Іванович
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.