Бамберзький собор

Бамберзький собор Св.Петра та Св.Георгія (нім. Bamberger Dom St. Peter und St. Georg) кафедральний храм німецького міста Бамберг, один з семи імперських соборів.

Бамберзький собор Св.Петра та Св.Георгія
49°53′27″ пн. ш. 10°52′57″ сх. д.
Тип споруди католицький соборd
Розташування  Німеччина, Бамберг
Початок будівництва 1004
Кінець будівництва 1217
Стиль Романський з елементами Готики
Належність Католицизм
Єпархія Архієпархія Бамберга
Стан Пам'ятка архітектури Баваріїd[1]
Адреса Domplatz 6
Оригінальна назва нім. Bamberger Dom
Епонім Петро
Вебсайт bamberger-dom.de
Бамберзький собор (Німеччина)
 Бамберзький собор у Вікісховищі

Історія

План собору

Будівництво собору розпочалося в 1004 році за вказівкою Генріха Святого і закінчилося в 1012 році. Згідно з його планом, чотири церкви міста утворили християнський хрест з кафедральним собором у центрі.[2] Освяченний 6 травня 1012 р. В 1081-му собор був пошкоджений пожежею. В 1111-му Отто Бамберзький освятив заново побудований собор. Після ще однієї пожежі, в 1215-му, почалося будівництво третього за рахунком собору. Він був освячений 6 травня 1237 р.

У соборі знаходяться поховання відомих особистостей, в тому числі самого Генріха Святого, його дружини Кунігунди, папи римського Климента II — єдиного папи, похованого в Німеччині, та першого короля Німеччини з династії Штауфенів Конрада III.

Сьогодні Бамберзький кафедральний собор є зразком романської архітектури. Його довжина — 94 м, ширина — 28 м, висота будівлі — 26 м. По кутах побудовані чотири вежі, висотою по 81 м кожна. У баштах зустрічаються елементи готики.

Під час Другої світової війни Бамберг практично не постраждав, собор також не зазнав ушкоджень.

Бамберзький собор — частина старого міста, включеного в 1993 році до списку світової спадщина ЮНЕСКО.[3]

Бамберзький вершник

Бамберзький вершник

У соборі розташований головний міський символ — Бамберзький вершник (Bamberger Reiter) ХІІІ століття. Він є одним з найвідоміших скульптурних творів німецького Середньовіччя. За однією з версій, його було встановлено на честь імператора Генріха II та його дружини, Кунігунди Люксембурзької, зарахованих церквою до лику святих та похованих у цьому храмі. У період нацистської Німеччини Бамберзький вершник використовувався у пропагандистських цілях — нацисти вважали його лицарем, який символізував німецьку досконалість, дивлячись на схід для завоювання нових земель (насправді він не дивиться на схід зовсім).

Галерея зображень

Примітки

  1. http://geodaten.bayern.de/denkmal_static_data/externe_denkmalliste/pdf/denkmalliste_merge_461000.pdf
  2. Шляхи до Світової спадщини. visualdata.dw.de. Deutsche Welle. Архів оригіналу за 17 травня 2014. Процитовано 16.05.2014.
  3. Town of Bamberg. unesco.org (англ.). UNESCO. Процитовано 16.05.2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.