Барент Фабріціус

Барент (або Бернард) Фабріціус (нід. Barent Fabritius, до 16 листопада 1624 року[К 1] — до 20 жовтня 1673 року[К 2]) нідерландський художник та ілюстратор доби бароко.

Барент Фабріціус
Barent Fabritius

При народженні Barent Pietersz. Fabritius
Народження 1624(1624)
Мідденбемстер
Смерть 1673(1673)
  Амстердам
Країна  Нідерланди
Жанр живопис
Діяльність художник
Напрямок портрети, біблійна тематика
Роки творчості 1650–1673
Вплив Рембрандт ван Рейн
Твори Willem van der Helm (ca 1625-75). Municipal architect of Leiden, with his wife Belytgen Cornelisdr van de Schelt and their son Leendertd, The prodigal sond і The Pharisee and the publicand
Батько Pieter Carelsz. Fabritiusd
Брати, сестри   Йоган Фабріціус і Карел Фабріціус[1]

 Барент Фабріціус у Вікісховищі

Біографія

Барент Фабріціус народився у місті Мідденбемстер у Північній Голландії. Точна дата народження невідома, проте є дані про його хрещення, яке відбулося 16 листопада 1624 року. Батько — Пітер Карелсзоон Фабріціус (Pieter Carelsz. Fabritius), мати — Барбетьє ван дер Маес (Barbertje Barentsdr van der Maes), брати — художники Карел і Йоган.

Близько 1643 року переїхав до Амстердама, де, вірогідно, навчався у Рембрандта, проте незабаром повернувся додому. Близько 1647 року знову приїжджає до Амстердама. Близько 1650 року згадується в історичних документах як незалежний художник. 18 серпня 1652 року одружився з Катариною Муссерс (Catharina Mussers) з Делфту, від якої мав шістьох дітей.

У 1656–1658 роках мешкав у Лейдені, де у травні 1658 року вступив до гільдії святого Луки. Того ж року виїхав з Лейдена і мешкав навперемінно в Амстердамі та Мідденбемстері, проте зберігав контакти з лейденськими художниками і 1661 року брав участь в оформленні лютеранської кірхи в Лейдені.

Помер у жовтні 1673 року в Амстердамі, похований 20 жовтня.

Творчість

Писав переважно на біблійні, міфічні та історичні теми, також написав низку портретів. У творчості помітний вплив Рембрандта та Вермеєра.

З картин Фабріціуса видно, що його техніка була досить нерівною: іноді вона близька до техніки Рембрандта, з золотавим тоном та майстерною світлотінню, іноді — досить посередня, суха, з неприродними червоним тоном і чорно-синявим тінями.

Картини зберігаються в Луврі (Париж, Франція), Ермітажі (Санкт-Петербург, РФ), Державному музеї (Амстердам, Нідерланди), Національній галереї (Лондон, Велика Британія), музеї мистецтва Метрополітен (Нью-Йорк, США) та інших музеях світу.

Галерея

Коментарі

  1. Дата хрещення
  2. Дата поховання

Джерела

Посилання

  • Barent Fabritius. rkd.nl. Netherlands Institute for Art History. Процитовано 13 липня 2015. (англ.)
  • Barent Fabritius. www.pubhist.com. Процитовано 13 липня 2015. (англ.)
  1. Зведений список імен діячів мистецтва — 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.