Бар'єр (ПТРК)

«Бар'єр» протитанковий ракетний комплекс розробки київського КБ «Луч». Виробляється у м. Київ на ДАХК «Артем».

Бар'єр
Тип Протитанковий ракетний комплекс
Походження  Україна
Історія виробництва
Розробник КБ «Луч»
Виробник ДАХК «Артем»
Характеристики
Вага 29,5 кг
Довжина 1360 мм

Вага снаряду 16 кг
Калібр 130 мм
Дальність вогню
Максимальна 5000 м (23 c)

Бар'єр (ПТРК) у Вікісховищі

У ПТРК «Бар'єр» застосована напівавтоматична система наведення по променю лазера. Виявлення цілі і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести стрільбу в складних погодних умовах.

Огляд

ПТРК використовує ракету Р-2, уніфіковану з переносною ПТРК «Скіф». Довжина ракети становить 1270 мм, довжина контейнера з ракетою — 1360 мм, калібр ракети — 130 мм, вага — 16 кг. Бронебійність ПТРК Р-2 становить 800 мм за динамічним захистом.

Модуль ПМ-ЛКТ розроблений ДП НВК «Фотоприлад», та входить до складу комплексу 524Р, який встановлено на борту гелікоптера Мі-8МСБ-В та у перспективі може бути встановлено на гелікоптери Мі-2 та Мі-24[1].

Комплекс 524Р призначений для вирішення задач цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання та автоматичного супроводу наземних та повітряних, рухомих та нерухомих цілей, а також для бойового застосування ракет РК-2В з борту гелікоптеру. Комплекс керованого озброєння 524Р з ракетою РК-2В забезпечує дальність виявлення цілі типу танк до 10 км, а сама ракета здатна вражати цілі на відстані до 7,5 км[1].

Історія

2017 року впродовж 10-14 липня на аеродромі «Вознесенськ» та на полігоні «Широкий Лан» був проведений перший етап льотних випробувань з успішними пусками ракет по цілях що імітують танк, ДОТ противника. Восени 2018 року стало відомо про випробування гелікоптера типу Мі-8МСБ-В з оптико-електронним модулем для виявлення цілі та наведення ракети (ПМ-ЛКТ)[1].

Очікується, що до кінця 2018 року комплекс 524Р буде прийнятий на озброєння української армії[1].

19 листопада 2018 підрозділи ВМС України в Азовському морі поблизу Бердянської коси провели бойові стрільби. У супроводі буксира «Корець» стрільби проводив малий броньований артилерійський катер (МБАК) «Кременчук», озброєний бойовими модулями «Катран-М». Вперше в Азовському морі був застосований протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) «Бар'єр», який адаптований виробником до морських умов, комплекс успішно вразив всі мішені. Екіпаж отримав новий досвід застосування сучасних українських ПТРК на морі[2][3].

Модифікації

  • «Бар'єр» — мобільний ПТРК, призначений для установки на бронетехніку і бронекатери. Застосовується в українських бойових модулях, які встановлюються на БТР-3Е, БТР-4, БТР-7, українську модернізацію БМП-1, колісний білоруський ПТРК «Каракал»[4] і т. д.
  • «Бар'єр-В» ПТРК, призначений для установки на модернізований вертоліт Мі-24; оснащений подовженою ракетою Р-2В; довжина пускового контейнера збільшена до 1917 мм; максимальна дальність стрільби становить 7500 м, система наведення — автоматична по лазерному променю з телевізійно-тепловізійним автосупроводженням цілі.

Входить до складу бойових модулів КАУ-30М (Катран-М), якими озброєні малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 «Гюрза-М».

На основі ракети комплексу «Бар'єр» була створена ракета РК-2П для модернізованого комплексу «Штурм-С»[5].

Технічні характеристики

Технічні характеристики відповідають модифікації «Бар'єр» .

  • Калібр: 130 мм[6]
  • Стартова вага ракети:: 16 кг
  • Вага контейнера з ракетою: 29,5 кг
  • Вага приладу наведення: 14,6 кг
  • Довжина контейнера: 1360 мм
  • Час польоту на максимальну дальність: 23 c
  • Тип БЧ: кумулятивна тандемна
  • Бронепробивність: не менше 800 мм за ДЗ
  • Дальність стрільби: 100 — 5000 м
  • Система наведення: напівактивна (по лазерному променю)
  • Температурний діапазон застосування: -40…+60ºС

Бойове застосування

Станом на 2015 рік, ПТРК «Бар'єр», попри те, що був встановлений на нових БТР-3 і БТР-4, що діяли в зоні АТО, не використовувався.[7]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.