Батайськ (летовище)

Батайськвійськовий аеродром у Ростовській області розташовано на південно-східній околиці однойменного міста у 12 км від Ростова-на-Дону.

Батайськ
ІАТА: немає   ICAO: немає
Загальні дані
47°06′55″ пн. ш. 39°47′48″ сх. д.
Тип військовий
Розташування
південний схід міста Батайськ

З середини 1940-х років на аеродромі базувалося військове льотне училище.

В кінці 1950-х років аеродром став використовуватися як базовий аеродром Єйського ВВАУП для підготовки курсантів 1 й 2 курсів. На початку 1960-х років на аеродромі стали базуватися літаки Л-29.

У середині 1980-х років на зміну літаків Л-29 надійшли літаки Л-39.

У зв'язку з розформуванням Єйського училища в 1993 році аеродром вийшов зі складу ЄВВАУП й базований тут 801-й навчальний авіаційний полк (801 УАП) було розформовано. У подальшому тут розташовувалися різні авіаційні частини забезпечення польотів.

У 2008-2011 роках на території аеродрому розглядалася як одна з трьох можливих майданчиків для перенесення міжнародного аеропорту Ростова-на-Дону (поряд із землями М'ясниковського району на північний схід від Чалтиря й Грушевського сільського поселення Аксайського району)[1]. Спочатку обласна влада вважала батайський майданчик найбільш привабливим, у зв'язку з чим землі аеродрому були викуплені адміністрацією Ростовської області у Міністерства Оборони РФ[2]. Проте, після порівняння переваг та недоліків всіх трьох варіантів розміщення нового аеропорту остаточно перевагу було віддано земелям у станиці Грушевській[3]. Владою області та муніципалітету допускається можливість використання в майбутньому аеродрому Батайськ як вантажного аеропорту та/або аеропорту ділової авіації[1].

До травня 2015 року аеродром був занедбаний, й використовувався місцевими жителями для автомобільних гонок по ЗПС.

У травні 2015 році за розпорядженням прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва землі аеродрому передані держкорпорації "Ростех"[4] для організації майданчики випробувань продукції компанії "Роствертол".

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.