Бачан

Бачан (індонез. Pulau Bacan) індонезійський острів, який є частиною архіпелагу Молуккські острови. Розташований у Молуцькому морі. Адміністративно належить до провінції Північне Малуку.

Бачан
Географія
0°37′ пд. ш. 127°31′ сх. д.
Місцерозташування Північне Малуку
Halmahera Selatand
Акваторія Молуккське море
Група островів Молуккські острови
Площа 1900 км²
Найвища точка 78 м
Країна
 Індонезія[1]
Адм. одиниця Північне Малуку
Індонезія[1]
Населення 60 741 осіб (2010)
Бачан
Бачан (Індонезія)

 Бачан у Вікісховищі

Історія

Раніше Бачаном правив корінний султанат із політичною структурою, подібною до потужніших султанатів Тернате і Тідоре.

У 1558 році Португалія спорудила на острові фортецю. Однак у 1609 році цю фортецю завоювала Голландська Ост-Індійська компанія, що поклало початок нідерландському контролю над Бачаном.

Під час Другої світової війни острів окупували японці. Голландська окупація закінчилася в 1949 році. У 1972 році острів отримав свою сучасну назву.

Географія

На схід від Бачана лежить острів Хальмахера (від якого його відділяє протока Патінті), на північ острови Кайоа, Макіан, Тернате і Тідоре, на заході острів Мандіолі і Касірута, на південь острови Біса та Обі.

Бачан має неправильну форму і складається з двох окремих гірських територій, об'єднаних перешийком, який найближчим часом може бути затоплений. Загальна площа Бачана становить приблизно 1899,8 км² (за іншими даними 2365 км²). Острів частково вулканічного походження, а існування термальних джерел води є ознакою вулканічної активності. Найвища точка — гора Лабуа на півдні острова (2120 метрів). Значна частина острова вкрита лісами.

Населення

Внутрішня частина острова відносно незаселена, і ніхто з мешканців узбережжя не є корінним народом. Вони складаються з сиранів (християнських нащадків португальців), малайців, папуасів та іммігрантів з інших островів. Населення острова становить близько 13 000 осіб Найважливіше місто на острові Лабуха, розташоване на західному узбережжі острова. Поруч знаходиться місто Амасінг, колись найбільше острівне поселення.

Економіка

Основними видами діяльності на острові є вирощування саго, кокосів та гвоздики, а також риболовля. На острові є кілька родовищ корисних копалин, особливо вугілля .

Бібліографія

  • Andaya, Leonard Y. 1993. The World of Maluku: Eastern Indonesia in the Early Modern Period'. Honolulu: University of Hawaii Press.
  • Collins, James T. 1983. Penggolongan bahasa Bacan. Nusantara 10.86-125.
  • Wiltens, Caspar & Sebastiaen Danckaerts. 1623. Vocabularium, ofte Woort-boek naer orare vanden alphabet in 't Duytsch-Maleysch ende Maleysch-Duytsch. 's-Gravenhage.
  1. GEOnet Names Server — 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.