Бачило Олександр Геннадійович

Бачило Олександр Геннадійович
рос. Бачило Александр Геннадьевич
Ім'я при народженні Александр Геннадьевич Бачило
Народився 12 серпня 1959(1959-08-12) (62 роки)
Іскітим, Новосибірська область
Громадянство  СРСР
 Росія
Діяльність прозаїк, сценарист
Мова творів російська
Роки активності 1983
Напрямок проза
Жанр фантастична повість, роман, оповідання, кіносценарій
Magnum opus «Незамінний злодій»
Премії Премія Кіра Буличова (2008)
Сайт: bachilo.ru

Олександр Геннадійович Бачило (рос. Алекса́ндр Генна́дьевич Бачи́ло, 12 серпня 1959(19590812), Іскітим) — російський фантаст, письменник та сценарист.

Біографія

Олександр Бачило народився в 1959 році в передмісті Новосибірська Іскітимі. Майбутній письменник закінчив середню школу в новосибірському Академмістечку, а вищу освіту здобув у Новосибірському електротехнічному інституті. Після закінчення вишу два роки служив офіцером у Радянській Армії. Після демобілізації з армії Олександр Бачило шість років працював програмістом у Інституті ядерної фізики Сибірського відділення АН СРСР. Також Олександр Бачило з 1993 року був членом команди КВК Новосибірського університету. На замовлення Олександра Маслякова Бачило також розробляв сценарії ігор КВК і та фестивалю КВК у Сочі. Із 1999 року Олександр Бачило живе в Москві.

Літературна творчість

Літературну творчість Олександр Бачило розпочав у 1983 році, коли у газеті «Молодость Сибири» опубліковане його перше фантастичне оповідання. З 1983 року Бачило також був членом новосибірського клубу шанувальників фантастики «Амальтея», який очолював письменник-фантаст Михайло Міхеєв. За його підтримки, а також із допомогою іншого відомого фантаста Алана Кубатієва, Олександр Бачило опублікував підбірку оповідань у збірці «Сніжний серпень» Новосибірського книжкового видавництва, після чого отримав запрошення на всесоюзний семінар письменників-фантастів у Дубулти. Після успіху на семінарі Бачило розпочав регулярно публікувати свої фантастичні твори у збірках та журналах фантастики, неодноразово публікував свої твори у збірках Всесоюзного об'єднання письменників-фантастів «Румби фантастики». Став членом Спілки письменників СРСР з 1990 року (Спілки письменників Росії з 1992 року). У 1991 році Олександр Бачило відразу видав дві авторські збірки у видавництві «Молода гвардія» — «Чекайте подій» і «Прокляття діавардів». У першій із них центральне місце займає повість «Допомогти можна живим», у якій розповідається про життя невеликої колонії людей після ядерної війни. У другій збірці центральною є однойменна повість, де описуються пригоди головного героя в паралельному світі. У 1999 році письменник опублікував один із своїх найкращих фантастичних творів — роман «Незамінний злодій», у якому описуються пригоди темпорального злодія і авантюриста Христофора Гонзо. До великих фантастичних творів Олександра Бачила відноситься фентезійний роман у оповіданнях «Академономістечко», назва якого викликає аналогію із новосибірським Академмістечком, де тривалий час жив автор, в якому розповідається про зустріч та боротьбу жителів наукового містечка із нечистою силою.

Тривалий час Олександр Бачило плідно співпрацює з іншим російським письменником-фантастом Ігорем Ткаченком. Спільно із Ткаченком Олександр Бачило написав роман «Полонені Чорного Метеорита», повісті «Червоний гігант» і «Обоз до Червоного гіганта», ряд науково-фантастичних оповідань, а також казково-фантастичні твори для дітей «Кракатук», «Наша Маша і Чарівний Горіх» (у написанні цих творів брав участь також Леонід Каганов), та науково-популярні твори для дітей із циклу «Дві подорожі з комп'ютером».

Фільмографія, кіно- та телесценарна діяльність

Олександр Бачило є автором сценарію до російських телесеріалів «33 квадратних метри», «Прості істини», «Театральна академія», «Тетянин день», «Кохання — не те, що здається», «Студенти» та ряду інших. Разом із Ігорем Ткаченком він написав сценарій до анімаційного фільму «Наша Маша і Чарівний горіх Кракатук». а також до фантастичного телесеріалу «Башта», а в співавторстві ще з кількома письменниками він брав участь у створенні сценарію до телесеріалу «Місто особливого призначення». Олександр Бачило також розробляв сценарії до телепередач «О. С.П-студія», «Нещасний випадок», «Велика тертка», «Південне Бутово» та кількох інших.

Переклади

Частина творів Олександра Бачила перекладені німецькою мовою.

Премії

  • Премія Кіра Буличова (2008) (за повість «Червоний гігант»).

Особисте життя

Олександр Бачило одружений. Його син є відомим російським відеоблогером.

Бібліографія

  • «Ждите событий» (1991) Москва, «Молодая гвардия»
  • «Проклятие диавардов» (1991), Москва, «Молодая гвардия»
  • «Незаменимый вор», Москва, «Армада Альфа-книга» (2000)
  • «Академонгородок», Москва, ЕКСМО, (2004)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.