Блішка льонова синя

Блішка льонова синя (Aphthona euphorbiae Schrk) комаха родини листоїдів. Шкідник сільського господарства, пошкоджує льон, рідше буряки. Льонова блішка поширена повсюдно в Україні, але найбільшої шкоди завдає на Поліссі та в Центральному Лісостепу.

?
Блішка льонова синя

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Жуки (Coleoptera)
Родина: Листоїди (Chrysomelidae)
Підродина: Блішки земляні (Galerucinae)
Триба: Alticini
Spinola, 1844
Рід: Aphtona
Вид: Блішка льонова синя
Aphthona euphorbiae
Посилання
Вікісховище: Aphthona euphorbiae
EOL: 3283698
NCBI: 346706

Опис

Жук зверху темно-зелений, рідше синій з бронзовим відтінком, знизу — чорний, завдовжки 1,5-2 мм, ноги жовті. Личинки молочно-білі, видовжено-циліндричні, завдовжки 4-5 мм.

Поведінка

Зимують жуки під рослинними рештками, a також y поверхневому шарі ґрунту. Навесні з'являються наприкінці квітня — початку травня і живляться спочатку на бур'янах; a після появи сходів льону переміщуються на нього. Самки відкладають до 300 яєць y верхній шар ґрунту, на корені льону або біля них. Наприкінці червня — початку липня личинки заляльковуються і незабаром з'являються жуки нового покоління, які в серпні перелітають y місця зимівлі.

Шкода

Шкоди завдають жуки і личинки. Жуки навесні пошкоджують сім'ядольні й молоді справжні листки, вигризаючи в них виразки, також обгризають підсім'ядольне коліно, a пізніше — шкірку на стеблах достигаючих рослин, що призводить до погіршення якості волокна. Личинки живляться корінцями.

Заходи захисту

Сівба льону в ранні стислі строки і догляд за посівами сприяють зменшенню втрат урожаю та його якості.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.