Бойга собакозуба

Бойга собакозуба (Boiga cynodon) — отруйна змія з роду Бойга родини Вужеві.

?
Бойга собакозуба

Boiga cynodon
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Serpentes
Родина: Вужеві
Рід: Бойга
Вид: Бойга собакозуба
Boiga cynodon
Boie, 1827

Посилання
Вікісховище: Category:Boiga cynodon
Віківиди: Boiga cynodon
МСОП: 183185

Опис

Загальна довжина досягає 2,5 м. Голова помітно розширена у задній частині, практично трикутної форми, шийне звуження дуже чітко виражено. Має дуже довгі зуби, розташовані у передній частині неба та на нижніх щелепах, які призначені для схоплювання здобичі, яка вкрита пухким шаром пір'я. Тулуб різних відтінків світло-коричневого кольору з поперечними темно-коричневими смугами з нерівними краями та світлою облямовкою. У задній частині тулуба смуги ширші. На хвості малюнок являє собою приблизно однакової ширини кільця коричневого і світло-жовтого або білого кольору, що поміж собою чергуються. Голова коричнева зверху, від ока до кута рота тягнеться тонка темна смуга. Нижня щелепа й горло яскраво-жовті. Зустрічаються також дуже темні, суто коричневі особини.

Спосіб життя

Полюбляє рівнинні первинні тропічні ліси, береги річок та інших водойм, плантації. Зустрічається на висоті до 500 м над рівнем моря. Веде переважно деревний спосіб життя, рідко спускаючись на землю. У кронах полює й проводить неактивне денний час. Харчується практично виключно птахами, іноді дрібними ссавцями.

Це яйцекладна змія. Самка відкладає до 25 яєць.

Розповсюдження

Мешкає від східної Індії до Камбоджі й Лаосу, на Малайському півострові, Великих й Малих Зондских островах (Суматра, Ява, Калімантан та низці інших на схід до острова Флорес), Філіппінах.

Джерела

  • Gaulke, M. 2001. Die Herpetofauna von Sibaliw (Panay), einem der letzten Tieflandregenwaldgebiete der West-Visayas, Philippinen. Teil II: Schlangen. Herpetofauna 23 (131): 23-34
  • Словник-довідник із зоології. — К., 2002.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.