Бонні-Айленд

Бонні-Айленд (англ. Bonny Island) — острів біля узбережжя Нігерії, штату Риверс, в дельті Нігеру, в затоці Бонні, частини Гвінейської затоки. Спеціалізований порт по відвантаженню нафти Бонні знаходиться на острові. Зона відпочинку[1].

Бонні-Айленд

Карта
Географія
4°26′57″ пн. ш. 7°14′24″ сх. д.
Акваторія Гвінейська затока
Країна
 Нігерія
Адм. одиниця Риверс
Населення
Бонні-Айленд
Бонні-Айленд (Нігерія)

Острів знаходиться у гирла східного рукава Нігеру — річки Бонні[2], на захід від гирла річки Імо, на південний схід від Порт-Харкорту[3].

За часів работоргівлі місто Бонні було одним з основних ринків рабів в Західній Африці. На зміну работоргівлі прийшла торгівля пальмовою олією, і вже в 30-х роках XIX століття Бонні стало великим центром торгівлі цим продуктом. Численні човни торговців з Бонні піднімалися по річці до Ебо (Ігболенду), де олію скуповували у місцевого населення. Продаючи потім його європейцям за значно вищими цінами, африканські посередники забезпечували собі високий прибуток. Великими торговцями були королі й вожді. В середині XIX століття торговий оборот Бонні становив 500 тис. фунтів стерлінгів на рік, а особистий дохід короля від торгівлі пальмовою олією — 15 — 20 тис. фунтів стерлінгів. Африканці-посередники, які вступали в контакт з населенням глибинних районів, зазвичай віддавали в обмін на пальмову олію та слонову кістку товари, отримані у європейських купців — бавовняні тканини, вогнепальну зброю, металеві вироби та інші[4]. Існувала особлива форма кредиту «траст». Європеєць давав в кредит («довіряв») африканцеві-посереднику набір товарів на значну суму на строк від шести місяців до року, а іноді й до двох років. Товари надавалися зазвичай африканцям, які користувалися «гарною репутацією», тобто, як правило, великим досвідченим торговцям або початківцям, поручителями яких виступали перші. Але іноді товари давалися в кредит незнайомим особам, що безсумнівно свідчило про прагнення європейців розширювати торгівлю. Вартість товарів англійського виробництва, що надавалися в кредит місцевим торговцям, була досить велика; тільки торговці Бонні в середині XIX століття мали в своєму розпорядженні англійські товари на суму понад 80 тис. фунтів стерлінгів.[5]

В ході громадянської війни в Нігерії острів увійшов до складу самопроголошеної держави Біафра. Після запеклих боїв армія Одумегву-Оджукву залишила острів.

На острові знаходяться шість черг заводу зі зрідження — виробництву скрапленого природного газу (СПГ) train 1-6, яким керує компанія Nigeria LNG (NLNG), підрозділ нігерійської національної нафтової корпорації (NNPC), який займається виробництвом скрапленого природного газу (СПГ) та його експортом[1]. Належить NNPC і провідним світовим нафтовим компаніям Royal Dutch Shell, Total та Eni. NLNG за допомогою світових компаній Royal Dutch Shell, Total Fina Elf, а також італійського енергетичного концерну Eni (в особі AGIP) з 1999 року почала поставки СПГ з нового заводу зі зрідження на Бонні-Айленд. Нові черги заводу зі зрідження дозволили до 2002 року збільшити обсяг поставок СПГ в Європу до 7,1 млрд м³. Введення нових черг цього заводу, а також реалізація нового проекту створення заводу по GTL  Escravos GTL на річці Ескравос , відкритого восени 2014 року[6], дозволили Нігерії збільшити поставки СПГ до 16 млрд м³ в 2009 році[1][7]. NLNG збирається розширити виробництво за рахунок побудови сьомої черги заводу зі зрідження (train 7)[8].

Примітки

  1. {{{2}}} // Большая советская энциклопедия / главн. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — Тома 1–30. — М.: «Советская энциклопедия», 1969–1978. (рос.).
  2. Бонні-річка // Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 4 т. СПб., 19071909. (рос.)
  3. Аркуш карти B-32-В.
  4. {{{2}}} // Большая советская энциклопедия / главн. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — Тома 1–30. — М.: «Советская энциклопедия», 1969–1978. (рос.).
  5. Зотова, Юлия Николаевна. Английская экспансия в дельте Нигера во второй половине XIX в / АН СССР. Ин-т Африки. — М. : Наука, 1970. — С. 234.
  6. Gallucci, Maria (31 січня 2015). Oil Price Decline Is Hurting Sasol, Shell Efforts To Turn Natural Gas Into Liquid Diesel (англ.). IBTimes LLC. Процитовано 13 жовтня 2019.
  7. Брагінський, О. Б. Світовий нафтогазовий комплекс / Рос. акад. наук, Центр. екон.-мат. ін-т. — М. : Наука, 2004. — С. 192. — ISBN 5-02-033530-4.
  8. Akwagyiram, Alexis (11 жовтня 2019). Nigeria's state oil company signs $2.5 billion pre-payment deal for gas projects with NLNG (англ.). Reuters. Процитовано 12 жовтня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.