Борода у стилі ван Дейк
Борода у стилі ван Дейк (англ. van Dyck) — один з видів бороди. Названий на честь фламандського живописця 17-го століття Антоніса ван Дейка. Основа цієї бороди — начисто поголені щоки, не надто пишні вуса і цапина борідка. Звісно існує безліч варіацій, як наприклад закрутка вусів або цапина борідка заплетена у кіску.
![](../I/Anthonyvandyckselfportrait.jpeg.webp)
Цей стиль бороди був популярний в Європі в 17 столітті. Але фактично зник під час Реставрації. Тоді на зміну бороді ван Дейка прийшов французький стиль і перуки. Однак не дивлячись на зміни все ще залишалися чоловіки які носили такі бороди, дотримуючись обітниці, знаної як «обітниця бороді». Цей стиль бороди знову набув популярності в США в 19 столітті. Тоді оглядач газети Хроніки Чикаго Едіт Таппер засудила цей стиль. Вона заявила що цапина борідка характеризує чоловіка як егоїста і пихатого як павич. Іноді цей тип бороди називають Чарлі, на честь Короля Англії Карла I, якого ван Дейк зобразив з такою борідкою.
В історії
Як вже зазначалось, ван Дейк не тільки сам носив таку бороду а й зображував її на своїх малюнках. Прикладом цього є портрет Карла I. Вождь червоної революції Володимир Ленін також носив бороду у стилі ван Дейк. Цей стиль був відроджений в 19 столітті. Тоді бороду ван Дейка носив Джордж Армстронг Кастер і актор Монті Вуллі. Чоловік зображений на логотипі KFC також носить такий стиль бороди.
Приклади
- Якоб Арміній (1625)
- Карл I (король Англії) (1635-6)
- Антоніо Маріа Есківель (1847)
- Карл Зеллер
- Вінфілд Скотт Хенкок (1863)
- Джордж Армстронг Кастер (1865)
- Буффало Білл (c. 1875)
- Едвард Шериф Кертіс (1899)
- Вільгельм Майбах (1900)
- Адольф Лалуре
- Ленін Володимир Ілліч (1920)
- Полковник Сандерс (c. 1974)
- Принц Аймон (2006)
- Крістіан Бейл, актор (2009)
- Джонні Депп (2011)