Бої за Тростянець

Бої́ за Тростяне́ць розпочалися після повномасштабного вторгнення Росії до України 25 лютого 2022 року.

Бої за Тростянець
Російське вторгнення в Україну (2022)
Дата: 24 лютого 2022 дотепер
Місце: Тростянець
Результат:
Сторони
 Росія  Україна
Військові формування
Збройні сили Російської Федерації Збройні сили України

Сили Територіальної Оборони

Перебіг подій

24-25 лютого

Увечері 24 лютого на околиці Тростянця на одній із вулиць на в'їзді з боку Росії зупинилася колона військової техніки. Крім того, із підійшла колона із Жигайлівки, Боромлі. Ворог установив блок-пост зі сторони Лебедина — на повороті між с. Станова та Тростянцем. У східній стороні в частині сіл Солдатське Крамчанка також зупинилася колона військової техніки[1].

Уранці 25 лютого о 7:50 у Тростянці та сусідній Охтирці розпочалися бої[1].

Потім відбувся бій проти танків агресора[2].

26-27 лютого

О 7:40 ранку 26 лютого через Тростянець прослідувала колона бензовозів у бік Сум[1]. Російські оккупанти займаються мародерством[3].

28 лютого

Російські військові розстріляли цивільного 45-річного чоловіка на виїзді з Тростянця у бік с. Станова, який повертався додому на власному авто[4].

2 березня

Центр міста окупований рашистами[5]. Біля Круглого двору за допомогою Байрактар було знищено дві ворожих САУ[6].

4 березня

Голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив про гуманітарну катастрофу в місті: російські окупанти патрулювали вулиці міста, заблокували станцію екстреної допомоги, розстріляли авто ритуальної служби і не давали можливість забрати тіла людей з вулиць[7][8]. В Тростянці окупантами було також пограбовано магазин АТБ[9].

Примітки

  1. Військове вторгнення Росії в Україну: що відбувається на Сумщині. Тиждень перший. Онлайн. Суспільне. Новини (укр.). 3 березня 2022. Процитовано 3 березня 2022.
  2. Христенко, Л. В Охтирці та Тростянці на Сумщині йдуть бої // Суспільне Новини. — 2022. — 25 лютого.
  3. Війська РФ грабують магазин в Тростянці на Сумщині (Ukr).
  4. На Сумщині окупанти розстріляли цивільного
  5. Мер Тростянця про ситуацію в місті | Данкор онлайн | Сумской информационный портал: все новости Сумщины, dancor.sumy.ua (Перевірено 2 березня 2022)
  6. Юрій Бова/Facebook. Facebook (укр.). Процитовано 3 березня 2022.
  7. Вишневська, Аліна (4 березня 2022). Окупанти розмістили техніку на вокзалі й не дають поховати померлих: у Тростянці гуманітарна катастрофа. novyny.live (укр.). Процитовано 4 березня 2022.
  8. У Тростянці загарбники заблокували станцію екстреної допомоги і знищили авто ритуальної служби. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 4 березня 2022.
  9. Варвари 21 століття: голодні окупанти розграбували АТБ на Сумщині. 24 Канал (укр.). Процитовано 4 березня 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.