Бредулецький заказник

Бредуле́цький зака́зник лісовий заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, на південний схід від села Зелена. Під природоохоронну територію виділено ділянку лісу на правобережжі річки Зелениці, на південно-західних схилах гори Синячка (1400 м), що в гірському масиві Ґорґани.

Бредулецький заказник
Реліктові сосни заказника
Реліктові сосни заказника
48°28′53″ пн. ш. 24°24′46″ сх. д.
Розташування:  Україна
Івано-Франківська область,
Надвірнянський район,
на південний схід від села Зелена
Найближче місто: Надвірна
Площа: 106 га
Заснований: 1974 р.
Керівна
організація:
ДП «Надвірнянське лісове господарство», Зеленське лісництво
Країна  Україна

 Бредулецький заказник у Вікісховищі

Площа 106 га. Статус надано 1974 року. Перебуває у віданні ДП «Надвірнянське лісове господарство» (Зеленське л-во, кв. 5, вид. 1-6; 8-23; 25).

Охороняється буково-ялицево-ялиновий ліс, серед якого на висоті 800–950 м зростає масив реліктової для Карпат сосни звичайної (30 га). Трапляються окремі дерева сосни кедрової європейської, а у трав'яному покриві журавлина дрібноплода, які занесені до Червоної книги України, а також рідкісна для Карпат росичка круглолиста та інші. Ліси заказника мають важливе ґрунтозахисне та водорегулююче значення.

Історія

Лісовий масив майбутнього заказника ще до заповідання був відведений під рубку, на чому наполягав навіть місцевий райком КПРС. Завдяки клопотанням старшого лісничого Надвірнянського лісгоспу Юркевича Юрія Володимировича реліктові сосни з давніх геологічних епох були врятовані.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.