Булавинка

Булавина, Булавинка, на деяких картах Булавин, Булавін — мала річка в Донецькій області України, що бере початок в районі міста Дебальцевого. Протяжність — 39 км. Має 40 приток. На 2016 рік чітко існує 16 постійно діючих приток. Основні притоки — річки Скелева, Вільховатка і Садки. Висота витоку — 300 метрів, гирла — 130 метрів.

Булавина, Булавинка
48°19′03″ пн. ш. 38°25′09″ сх. д.
Витік місто Дебальцеве
• координати 48°19′03″ пн. ш. 38°25′09″ сх. д.
Гирло Кринка
• координати 48°10′55″ пн. ш. 38°08′15″ сх. д.
Країни:  Україна
Прирічкові країни:  Україна
Донецька область
Регіон Донецька область
Довжина 39 км
Площа басейну: 334 км²
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 711188

Притоки

Географія

Гідрографія

Поблизу міста Єнакієвого на річці є питне водосховище Волинцівське, площею понад 3 кв. км. На узбережжі водосховища розташовується лісовий заказник місцевого значення Урочище Розсохувате. Після Волинцівського водосховища на картах річка позначається як Булавинка. Злиття річки Булавинки з річкою Корсунь утворює річку Кринка (басейн річки Міус). На ділянці від витоку до сел. Іллінка річка Булавинка утворює кордон між Донецькою і Луганською областями.

Походження назви

Починаючи з XVIII століття річка Булавина фігурує на топографічних картах Російської імперії. Назва, ймовірно, дана донськими козаками. Походить він слова булава.

Річка Булавин описана в оповіданні відомого російського письменника Олександра Купріна «На річці». За Купріним, назва річки пов'язана з ім'ям Бахмутського отамана козаків Кіндрата Булавіна, повсталого в 1708 році проти царя Петра I — через утиски козаків.

Роль в історії

У XVIII столітті по річках Булавин і Вільховатка була встановлена межа між козацькими землями Війська Донського і Катеринославською губернією[1].

Примітки

  1. Булавін - історична річка Донеччини. donbass.name. Процитовано 19 грудня 2015.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.