Буремний Край

Буремний край — п'ятий офіційний студійний альбом фолк-метал гурту «Тінь Сонця», Інтернет-реліз відбувся 14 жовтня 2016, в День захисника України. 24 квітня 2017 на лейблі «Саме так!» з'явилася CD-версія альбому[3]. Свою назву платівка отримала, за традицією гурту, з тексту однієї з пісень («Громом і вогнем»).

Буремний край
Студійний альбом
Виконавець Тінь Сонця
Дата випуску 14 жовтня 2016
Жанр Фолк-рок,
Фолк-метал,
хеві-метал
Тривалість 39:45
Студія звукозапису Sunrise
Київ, Україна
Never Give Up
Київ, Україна
Лейбл САМЕ ТАК!
Професійні огляди
MusicScore [1]
RateYourMusic [2]
Хронологія Тінь Сонця
Попередній
Грім в ковальні Бога
(2014)
Зачарований світ
(2018)
Наступний
Сингли з Буремний край
  1. «Громом і вогнем»
    Випущений: 27 березня 2016

Про альбом

Сингл з альбому, а саме композиція «Громом і вогнем» була випущена 27 березня 2016 та анонсована на сторінках гурту в соціальних мережах[4][5].

Сам альбом вийшов 14 жовтня 2016 у День захисника України та свято Покрови[6]. «Буремний край» вмістив у себе десять треків, зокрема нову версію пісні «Вітер з гаєм розмовляє», яка вже була на демо-альбомі «За межею»[7], в основу якої ліг вірш Тараса Шевченка[8], та гімн ОУН «Зродились ми великої години». Також, пісня «Слобожанський рок-н-рол» увійшла до музичного проєкту «Так працює пам'ять»[9]. Проєкт присвячений пам'яті Данила Дідика, який загинув від вибуху під час Маршу Єдності у Харкові 22 лютого 2015[10] та всім, хто віддав життя за незалежність України.

За словами фронтмена гурту Сергія Василюка ця робота відчутно «гітарніша» у порівнянні з попередніми релізами, а також вперше в історії гурту більшість пісень альбому розповідають слухачу не про минулі часи, а про сучасність. Цікаво, що початково музиканти планували видати лонг-плей ще навесні 2016, але пізніше вирішили дати матеріалу «настоятися» та презентували його вже по завершенню фестивального сезону.[11]

Після виходу альбому гурт відправився у тур Україною на підтримку нового альбому, відвідавши при цьому 20 міст, включаючи міста зони АТО[12].

Критика

Рецензент з сайту «Наш НеФормат» Геннадій Шостак говорить: «Кожному часу — свої пісні. Так, безумовно, „Буремний Край“ можна назвати літописом визвольної боротьби українського народу, а на піснях, що увійшли до нього виховувати у молодих людей патріотичні почуття. Але є у альбому і художня цінність. Музиканти мають бездоганний смак і високу професійну майстерність, яка проявляється в музичній, поетичній і виконавчій складових та у виборі засобів вираження, і в концептуальності альбому, і в підході до його структурі»[13].

Павло Лоза з «Наше слово» написав: «Нові твори — далекі від „шароварщини“ та політичної активності. Композиції залишаються й надалі дуже поетичними, як і в попередніх платівках. Безперечно, цей альбом свідчить про те, що музиканти не збираються здаватись. Важливо й те, що грають музику, яка не зовсім комерційного формату. Можливо, це і є основа їхньої популярності»[14].

Список композицій

Стандартне видання[3]
# НазваАвтор слівАвтор музики Тривалість
1. «Ромко живий»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 3:19
2. «Громом і вогнем»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 3:39
3. «На відблисках мого меча»  Злата-Зоряна ПаламарчукСергій Василюк 4:17
4. «Промінь волі»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 6:14
5. «Вітер з гаєм розмовляє»  Тарас ШевченкоАнатолій Зіневич,
Андрій Савчук
3:07
6. «Дорога»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 4:08
7. «Осокори»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 4:17
8. «Слобожанський рок-н-рол»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 2:42
9. «Вишневий садок»  Сергій ВасилюкСергій Василюк 5:10
10. «Зродились ми великої години»  Олесь БабійОмелян Нижанківський 2:52
Загальна тривалість 39:45

Історія та передумови пісень

Про історію та передумови створення пісень для альбому розповів фронтмен гурту Сергій Василюк[15]:

  • Ромко живий

«Пісня була написана наприкінці 2014 року, коли у нашому суспільстві почала назрівати серйозна „смута“. Війна на сході на той момент тривала ще менше року, проте уже встигла „втомити“ і „набриднути“ багатьом з тих, хто навіть ні разу не був у зоні бойових дій. Героїзм бійців і жертовність волонтерів на фоні байдужості та роздратування гламурних „щасливчиків“, які війну бачили лише по телевізору, і народили цю пісню. Було неймовірно приємно, коли мені зателефонував побратим з добробату і сказав, що тепер це його улюблена пісня на рівні з „Козачою могилою“.»

  • Громом і вогнем

«Створення цієї пісні мало довжелезну історію, проте саме на початку 2016 року вона постала такою, щоб бути актуальною і у той же час „класичною“ для Тіні Сонця. Те, що не вбиває — робить нас сильнішими! Грім і вогонь — якраз ті стихії, які мають неймовірну сакральну силу мобілізувати і духовну, і лицарську міць України у кожному її куточку. Саме ця пісня дала назву альбому „Буремний край“».

  • На відблисках мого меча

«Пісня виникла однією із найперших на альбомі завдяки своїй натхненниці — Златі-Зоряні Паламарчук, вже добре знаній і улюбленій поетесі, яка ексклюзивно запропонувала зробити пісню на її вірш. Величезна дяка за довіру! Твір присвячується українським воїнам та їхнім берегиням».

  • Промінь волі

«Присвячується тим, хто тривалий час не боявся іти проти течії, сповідуючи доволі незрозумілі для широкого загалу цінності. З плином часу, а інколи й взагалі раптово, переконання цієї людини стають модними і навіть буденними, а вона сама так і лишається непоміченою. Така її невдячна доля, та все ж про це ніколи не варто жалкувати».

  • Вітер з гаєм розмовляє

«Пісня колишніх гітаристів Тіні Сонця Андрія Савчука та Анатолія Зіневича на слова Тараса Шевченка. Вона була створена ще у 2000 році і уперше виконувалась гуртом VAART, засновниками якого якраз і були Толік та Андрій. Ця пісня відразу увійшла до раннього репертуару Тіні Сонця і одразу стала помітним хітом. Власне, без неї не проходив жоден концерт 2003 року. Пізніше вона потрапила до демо-альбому „За межею“ (2005), а цього року, після її відродження на „ШЕ-фест'і“ ми просто не могли не записати її в кращій якості. Дякуємо за позитивний вплив Юлії Капшученко

  • Дорога

«Найсвіжіший твір, народжений наприкінці цьогорічної зими 2016. Казкова річ про реальне життя: моє і моїх побратимів. Для тих, хто хоче чогось „новенького“ чи „старого-доброго“ від Тіні Сонця — раджу відразу слухати саме цю композицію. А з тексту зрозумієте все…»

  • Осокори

«Неймовірно особиста річ. Допускаю, що може „зайти“ не з першого разу. Пісня про найважливіше і про те, що не маємо права опускати руки. Живімо!»

  • Слобожанський рок-н-рол

«Ще зі школи я знав про певний „галицький феномен“, який проявляється і в патріотизмі, і у особливому гонорі, а головне — у якійсь власній „родзинці“. Дуже хочеться, аби і на сході України виник своєрідний слобожанський феномен, який нічим не буде поступатися західноукраїнському і матиме свою „родзинку“. Тим паче, що одне із найдавніших українських поселень Слобожанщини полкове місто Ізюм».

  • Вишневий садок

«Рок-версія уже добре знаної акустичної теми. Суворий реалізм, відчай і все ж віра у ближнього, віра у перемогу. Особливим образом є „бабина хата“, яка у всіх нас дуже схожа, як і спільною є Батьківщина. Бережімо її, особливо якщо ми не кріпаки, а справді козаки

«Гімн ОУН, написаний Олесем Бабієм у 1932 році, звучить сьогодні цілком актуально. За знайомство із цим твором дякую моїм друзям чорним запорожцям, як і за знайомство з людиною-легендою сотенним УПА Мирославом Симчичем. Саме на його День народження 2011 року я уперше виконав цей твір під гітару і таким чином він увійшов у мій власний співаник. З часом стало зрозуміло, що потребується рок-версія. Уперше Тінь Сонця виконали гімн ОУН у Львові у 2014 році, а його остаточна версія була записана, власне, до свята Покрови цього (2016) року. Героям Слава

Учасники запису

У записі брали участь[3][16]:

Тінь Сонця

Запрошені музиканти

  • Ольга Мільграндт віолончель
  • Станіслав Семілєтов — гітара, аранжування (треки 2, 6, 7, 9 та 10), зведення
  • Софія Рогальська скрипка

Інші учасники

  • Володимир Приходько — аранжування (трек 3)
  • Анатолій Зіневич з Kraamola — аранжування (трек 5)
  • Андрій Савчук — аранжування (трек 5)
  • Іван Лузан — аранжування (трек 10)

Примітки

  1. Тінь Сонця - Буремний край (2016). musicscore.ms (рос.). Процитовано 14 вересня 2021.
  2. Буремний край by Тінь Сонця [Sun Shadow] - RYM/Sonemic (англ.). Процитовано 16 вересня 2021.
  3. Тінь Сонця – Буремний Край (2016, CD) (рос.). Процитовано 14 вересня 2021.
  4. ТІНЬ СОНЦЯ (27 березня 2016). "ГРОМОМ І ВОГНЕМ". www.facebook.com (uk-UK). Процитовано 14 вересня 2021.
  5. Тінь Сонця – Громом і вогнем (Сингл). Нотатки про українську музику (укр.). 29 березня 2016. Процитовано 14 вересня 2021.
  6. ⚡БУРЕМНИЙ КРАЙ⚡ ДРУЗІ!Сьогодні, до свята Покрови.... Facebook (uk-UK). 14 жовтня 2016. Процитовано 14 вересня 2021.
  7. НАШЕ (тексти пісень) - Тінь сонця – альбом "За межею". nashe.com.ua. Процитовано 14 вересня 2021.
  8. Вітер з гаєм розмовляє... Тарас Шевченко. Повне зібрання творів. Том. 1.. litopys.org.ua. Процитовано 14 вересня 2021.
  9. Свобода не безкоштовна. Як українські музиканти вшановують пам'ять Дані Дідіка. ЛЮК - культурне підпілля (укр.). Процитовано 14 вересня 2021.
  10. Welle (www.dw.com), Deutsche. Вибух під час маршу єдності в Харкові - є загиблі | DW | 22.02.2015. DW.COM (uk-UA). Процитовано 14 вересня 2021.
  11. Тінь Сонця – Буремний Край (Альбом). https://notatky.com.ua. 19 жовтня 2016. Процитовано 12 вересня 2019.
  12. Козацький рок-гурт «Тінь Сонця» вирушив у всеукраїнський тур | Рідна країна. Процитовано 14 вересня 2021.
  13. ТІНЬ СОНЦЯ - "Буремний Край" | Рецензии | Наш НеФормат. www.nneformat.ru. Процитовано 14 вересня 2021.
  14. «Буремний край». Наше слово (укр.). 16 квітня 2017. Процитовано 14 вересня 2021.
  15. editorial (10 грудня 2016). Трекiнг: Тінь Сонця – «Буремний Край». MusicInUA (укр.). Процитовано 14 вересня 2021.
  16. Тінь Сонця - Буремний край - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives. www.metal-archives.com. Процитовано 14 вересня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.