Бурже (озеро)

Бурже (фр.: [lak dy buʁʒɛ]), також відомий як Грі ([lak gʁi]) або Lac d'Aix ([lak d‿ɛ]), озеро на найпівденнішому кінці гір Юра у департаменті Савоя, Франція. Це найглибше озеро, розташоване повністю у межах Франції, або найбільше, або друге за розміром після Лак-де-Гран-Ле, залежно від пори року. 

Бурже
45°44′ пн. ш. 5°52′ сх. д.
Розташування
Країна  Франція
Регіон Савойя
Розташування Савоя, Франція
Геологічні дані
Тип Озеро мероміктне
Гірський хребет Юра
Природоох. тер-я lac du Bourget - marais de Chautagned
Розміри
Площа поверхні 44.5 км²
Висота 231.5  м
Глибина середня 85  м
Глибина макс. 145  м
Довжина 18 км
Ширина 3.5 км
Об'єм 3600 км³
Вода
Період оновлення 8  рік
Басейн
Водний басейн басейн Рониd
Притоки Leyssed, Sierrozd і Tilletd
Вливаються Лейс, Тілле, Sierroz
Витікають канал Сав'єр, Рона
Площа басейну 560 км²
Країни басейну Франція
Інше
Міста та поселення Екс-ле-Бен
Ле-Бурже-дю-Лак
Бризон-Сент-Інносан
Конжу
Geonames 3031000
Бурже (озеро) (Франція)

 Бурже у Вікісховищі

Найбільше місто на його березі Екс-ле-Бен. Шамбері, столиця Савойї, лежить близько за 10 км на південь від озера. Воно в основному живиться річкою Лейс (та іншими малими річками), і воно стікає до річки Рона через канал Сав'єр, штучний канал. Це Рамсарське місце. Вимерлу безулю знайшли лише в цьому озері.

Озеро утворилося в останній період глобального зледеніння в Альпах (заледеніння Вюрму) в епоху плейстоцену. Воно має площу 44,5 км2 (4,45 hectares) . Довга і вузька вісь озера північ-південь простягається 18 км завдовжки і коливається між 1,6 км і 3,5 км завширшки.[1] Середня глибина озера — 85 м, а його максимальна глибина — 145 м. Озеро є мероміктним, що означає, що воно має шари, які не змішуються.

Озеро межує з крутими вершинами Мон-дю-Чат і Шайн-де-лє-Епін на заході та горами Баж на сході, що утворюють його береги.

Озеро Бурже відоме кількома романтичними віршами Альфонса де Ламартіна, в тому числі Le Lac[2], а також описами Ксав'є де Местра, Оноре де Бальзака та Олександра Дюма.

Панорамний вид із вершини Ніволе. Аеропорт Шамбері видно ліворуч, на південному кінці озера, а Екс-ле-Бен праворуч

Походження назви

Названий «Лакус де Бурже» в 1313 році, його назва «Ле-Бурже» походить від однойменного замку, який став головною резиденцією герцогів Савойських із середини 13 століття до наступного століття. Раніше його називали «Лак де Шатійон» (Ripa laci de Castellione у 13 столітті), що стосується замку та однойменної сеньйори. Це, зокрема, згадується у пожертві, зробленій графом Савойським Амадеєм III у 1125 р. Для заснування абатства Верхнє Комбо, «на березі озера Шатійон» (supra ripam loci de Castellione).

Клімат

Озеро Бурже характеризується континентальним океанічним кліматом (Кеппен : Cfb). На берегах озера взимку сніг майже не накопичується на землі. Однак навколишні гори мають теплий-літній вологий континентальний клімат (Кеппен : Dfb) або субальпійський клімат (Кеппен : Dfc), з холодною до дуже холодною зимою та рясними снігопадами.

Список літератури

  1. Agence Interactive. Le lac du Bourget : activités, visites, nature, randonnées pédestres - Savoie Mont-Blanc (Savoie, Haute-Savoie, Alpes) - Savoie Mont Blanc (Savoie et Haute Savoie) - Alpes. Savoie-mont-blanc.com. Процитовано 29 жовтня 2014.
  2. Poems Found in Translation, The Lake by Alphonse de Lamartine, translated by A.Z. Foreman. Poemstranslation.blogspot.com. Процитовано 29 жовтня 2014.
  3. Jacquet, Stéphan; Briand, Jean-François та ін. (2003). The proliferation of the toxic cyanobacterium Planktothrix rubescens following restoration of the largest natural French lake (Lac du Bourget). Harmful Algae 4 (4): 651–672. doi:10.1016/j.hal.2003.12.006. Проігноровано невідомий параметр |citeseerx= (довідка)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.