Бін (фільм)

«Бін» (англ. Bean) (також має назви: Бін: Кіно останнього лиха, Містер Бін: Кіно) англійський комедійний фільм 1997 року з Роуеном Аткінсоном у головній ролі. Прем'єри відбулися 3 липня, 1 серпня та 7 листопада. Фільм йде 90 хвилин. Це продовження однойменного серіалу про містера Біна. Режисером виступив Мел Сміт, продюсерами — П. Бенет-Джонс, Т. Беван, Е. Фелнер, Р. О'Браєн, Р. Аткінсон. Сценарій написали: Р. Кертіс і Р. Дріскол. Композитор — Говард Гудел. Монтаж — К. Бланден. Бюджет картини склав 18 мільйонів доларів. У світовому прокаті фільм зібрав $250 млн. Підзаголовком стрічки є слова: «Бійтесь. Дуже бійтесь. У містера Біна є паспорт».

«Бін»
Bean
Жанр кінокомедія[1][2]
Режисер Mel Smithd[3][4][…]
Продюсер Ровен Аткінсон, Richard Curtisd, Peter Bennett-Jonesd, Тім Беванd і Ерік Фелнер
Сценарист Ровен Аткінсон[4], Richard Curtisd[4] і Robin Driscolld[4]
На основі Містер Бін
У головних
ролях
Ровен Аткінсон[4][5][…], Peter MacNicold[4][5][6], Берт Рейнольдс[5], Памела Рід[5], Гарріс Юлінd[5], Andrew Lawrenced[5], Джон Мілзd[4][5], Кріс Елліс[5], Дакін Меттьюзd[5], Джон Ріттер, Джонні Ґалецкі[5], Ларрі Дрейк[5], Олівер Платт, Пітер Капальді[5], Peter Jamesd[5], Річард Ґантd[5], Сандра О[5], Tom McGowand[5], Tricia Vesseyd[5], Peter Egand[7], Robert Curtis Brownd[7] і April Graced[7]
Оператор Francis Kennyd
Композитор Говард Гудолd
Кінокомпанія Working Title Filmsd і Tiger Aspect Productionsd
Дистриб'ютор PolyGram Filmed Entertainmentd, Netflix і FandangoNow
Тривалість 95 хв.
Мова англійська
Країна  США
 Велика Британія
Рік 1997
Дата виходу 3 липня/1 серпня/7 листопада 1997
Кошторис 18 млн. $
Касові збори 251 200 000 $[8]
IMDb ID 0118689
Наступний Містер Бін на відпочинку
mrbean.com

Сюжет

Містер Бін поспішає на роботу. Він працює у Королівській Національній Галереї в Лондоні. Усі інші робітники галереї прагнуть звільнення цього наглядача зали, окрім Голови, який дуже давно взяв його на цю посаду. Американська мистецька галерея у Лос-Анжелесі придбала у Франції картину Джеймса Вістлера «Мати Вістлера». Керівництво вирішило відправити містера Біна як доктора філософії і експерта у США, щоб прочитав лекцію про цю картину. У галереї ж Лос-Анжелесу портрет призвів до небувалого ажіотажу. Біна мав зустріти співробітник галереї Девід Ленглі, у якого вдома той і мав оселитись. Містер Бін прилетів першим класом, але не без пригод (намагаючись розвеселити хлопчика, якому стало погано, він випадково забруднив поважного пасажира). У аеропорту англійця здивувало те, що у полісменів були пістолети. Він удав, ніби у нього теж є зброя, через що охоронці почали його переслідувати. Бін потрапив у поліцію, але звідти його забрав Девід Ленглі. Бін відвідав Грірсонську галерею мистецтв, де йому доручили виголосити промову на презентації картини. Сім'я Девіда, проте, не бажала жити з дивним «доктором», до того ж він розбив родинну реліквію, а тому дружина Девіда з дітьми поїхала до бабусі. Містер Бін сподобався лише сину Девіда, Кевіну. Девід запропонував Біну подивитись галереї міста, але той запропонував відвідати парк розваг. Там Ленглі і Бін потрапили на відеосимулятор американських гірок. Щоб було цікавіше містер Бін зробив максимальну швидкість руху, що жахливо вплинуло на інших відвідувачів, а сам «доктор» потрапив у поліцію знову. Коли вони повернулись додому, у гості прибули шеф Девіда та його дружина. Приготувати було нічого, тому Бін поклав у мікрохвильову піч велику індичку, яка вибухнула, забруднивши весь дім Девіда. Гості пішли, проте повернулась родина Ленглі, хоча побачивши, що Бін все ще тут, вони знов поїхали. Девід розпитав Біна і з'ясував те, що той не доктор.

Мати Вістлера

Наступного дня Девід і Бін прибули у галерею, щоб побачити картину, яка тепер мала залишатись у сейфі до презентації. Поки співробітники галереї перевіряли систему охорони, Бін залишився сам з картиною. Він почав її роздивлятись зблизька, але чхнув на обличчя матері Вістлера. Бін вирішив витерти портрет серветкою, але та виявилась у чорнилі ручки, що потекла, і він забруднив картину ще й чорнилом. Англієць поквапився перенести шедевр у підсобку, де вивів пляму розчинником. Але вивелось не лише чорнило, а й фарба: тепер на картині не було обличчя старенької. Тому містер Бін намалював його ручкою, проте вийшло якесь обличчя з мультфільму. Він показав картину Девіду, чим дуже його нажахав. Вони сховали картину у сейфі і поїхали у бар. Девід вирішив, що його звільнять і посадять до в'язниці. Там вони вирішили втопити горе у алкоголі. Уночі вони повернулись додому, де на них чекала родина. Кевін розповів Біну, що має плакати, а це наштовхнуло того на думку використати плакат картини. Містер Бін приїхав до галереї і підмішав охоронцю в каву проносне. Доки той намагався потрапити в туалет (Бін поміняв місцями ключі), містер Бін вирізав з рами оригінал і замінив плакатом.

Зранку Девід, Бін та генерал, який придбав картину, прибули в галерею, а донька Девіда поїхала з приятелем кататись на мотоциклі. Містеру Біну причепили бейджик з написом «Доктор Бін». Девід був шокований, коли побачив, що картина неушкоджена. Містер Бін проголосив промову, яка усім сподобалась. Раптом прибула поліція і повідомила, що Дженіфер Ленглі потрапила в аварію і зараз у лікарні. Вони вирушили до лікарні, але лейтенант Брутус вирішив по дорозі затримати грабіжника зі зброєю, який його поранив. Його теж привезли до цієї ж лікарні. Медсестра у лікарні повідомила, що Дженіфер не приходить в себе. Вона також побачила у містера Біна напис «доктор Бін», подумала, що він хірург, і відвела на операцію. Бін мав оперувати Брутуса. Доки всі лікарі відлучились, Бін вирішив з'їсти цукерку, але упустив її. Вона потрапила у розріз на тілі Брутуса. Бін за нею поліз і дістав не лише цукерку, а й кулю. Лікарі повернулись і поздоровили його. Він вийшов з операційної і зустрів Девіда. Той не впізнав його через маску і відвів до Дженіфер. містер Бін вирішив використати дефібрилятор, але сам отримав удар струмом. Його відкинуло на Дженіфер і вона прокинулась. Її батьки спитали у доктора, чим вони можуть йому віддячити, на що він попросився пожити тиждень ще у них і відкрив їм своє обличчя. Ленглі погодились.

Девід покатав Біна по місту, а наостанок той вирішив щось подарувати новим друзям. Девіду він подарував коробку проносного, його дружині — лоток яєць, доньці — ляльку Барбі, а сину — такий самий костюм, як і у нього. Ленглі ж подарували Біну одяг, як і у Кевіна. Отож, Девід відвіз Біна у аеропорт і той полетів додому. У себе вдома Бін лягав спати разом зі своїм іграшковим ведмедиком і дивився на оригінал картини Вістлера, який він зіпсував. У кінці фільму містер Бін прощається з глядачами і йде.

У ролях

  • Містер Бін Роуен Аткінсон
  • Девід Ленглі Пітер МакНікол
  • Дженіфер Ленглі — Трісія Вессі
  • Елісон Ленглі Памела Рід
  • Кевін Ленглі — Ендрю Лоуренс
  • Голова — Джон Міллс
  • Джордж Грірсон — Харіс Юлін
  • Генерал Ньютон Берт Рейнольдс
  • Елмер — Ларрі Дрейк
  • Берніс Шімель — Сандра О
  • Охоронець — Денні Голдрінг
  • Стінго Вілі Джонні Галецкі
  • Детектив Батлер — Кріс Елліс
  • Лорд Уолтон — Пітер Іган
  • Герет — Пітер Капальді
  • Делайла — Джун Браун
  • Доктор Розенблюм — Пітер Джеймс
  • Лейтенант Брутус — Річард Гент

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.