ВТБ-Арена

55°47′29″ пн. ш. 37°33′35″ сх. д.

ВТБ Арена
Країна  Росія
Розташування Москва, Росія
Координати 55°47′29″ пн. ш. 37°33′34″ сх. д.
Побудовано 20082017
Відкрито 6 липня 2019
Власник ВТБ і Динамо (спортивне товариство)
Ціна $1,5 млрд.
Архітектор Erick van Egeraatd
Команда (-и) Динамо
Види спорту футбол, хокей із шайбою і баскетбол
Вміщує Велика арена: 27 000
Мала арена: 15 000
Вебсайт vtb-arena.com

ВТБ-Арена у Вікісховищі

ВТБ Арена (рос. ВТБ Арена) — проектований багатоцільовий стадіон в Москві, Росія.

Старий стадіон Динамо був закритий для знесення в 2008 році. Остаточний дизайн нового стадіону було розроблено Девідом Маніка із Manica Архітектура[1], а будівництво повинне завершитись в 2018 році. Проект планується назвати ВТБ Арена, але Банк ВТБ в даний час намагається продати права найменування[1]. Футбольний стадіон буде розрахований на 26 319 місць, але місткість його може бути скоригована до 45 тис. і менше. Арена матиме основну місткість в 12 тис. місць, проте в подальшому може бути розширена до 15 тис., або і більше[2]. В новому комплексі також будуть включені торгово-розважальні центри (ТРЦ), офісні будівлі, житлові будинки, 5-зірковий готель, а також паркінг на 16000 місць із гаражом. Загальний обсяг інвестицій оцінюється в $ 1,5 млрд.

Відкриття стадіону було заплановане на 22 жовтня 2017 року — пам'ятна дата для вболівальників колишнього стадіону Динамо, оскільки цього дня народилась легенда клубу Лев Яшин. Також планувалось провести на «ВТБ Арені» матч збірної Росії 5 июня 2018 года, який в результаті пройде на ЗЕБ Арені

Виробництво конструкцій відбувається на челябінських заводах — «Челябінський завод металоконструкцій» та завод групи «Конар»[3][4][5].

Дизайн

Первоначальный проект був створений Еріком ван Егераатом, голландським архітектором, який проектує в основному в Росії та Німеччині. Його проект, який включає стадіон і хокейну Арену всередині чаші колишнього стадіону «Динамо», виграв конкурс. Іншими архітекторами, які представили свої проекти на конкурсі, Перкінс Істман, компанія Populous і Геркан, Марг і Партнери. Деякі елементи їхніх проектів все ще можуть використати в остаточному варіанті арени.[6] Остаточний проект був зроблений американським бюро Маніка Архітектура. На відміну від первоначального, даний проект позбавлений роздвижного даху і деяких особливостей фасаду. Глядацькі трибуни також були видозмінені.

Чемпіонат світу з футболу 2018 року

Стадіон був включений до заяви Росії на Чемпіонат світу з футболу 2018.[7] Однак, наприкінці вересня 2012 року ФІФА оголосила список міст-організаторів і стадіонів, до якого «ВТБ Арена» не була включена.[8] Цей крок не був неочікуваним, оскільки, як з'ясувалося, що стадіон Відкриття-Арена був зданий в експлуатацію значно раніше ніж «ВТБ Арены» (вже в 2014 році, а не в 2018 як ВТБ Арена).

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.