Великі Будки (Недригайлівський район)

Великі Будки́ село в Україні, у Роменському районі Сумської області. Населення становить 810 осіб.

село Великі Будки
Країна  Україна
Область Сумська область
Район/міськрада Роменський район
Громада Вільшанська сільська громада
Облікова картка Великі Будки 
Основні дані
Населення 810
Поштовий індекс 42124
Телефонний код +380 5455
Географічні дані
Географічні координати 50°52′18″ пн. ш. 34°02′34″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
126 м
Місцева влада
Адреса ради 42124, Сумська обл., Недригайлівський р-н, с. Великі Будки
Сільський голова Демиденко Олексій Михайлович
Карта
Великі Будки
Великі Будки
Мапа

Географія

Село Великі Будки знаходиться на березі річки Терн в місці впадання її в річку Сула, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Деркачівка, на протилежному березі річки Сула розташоване село Філонове. Річки в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці і заболочені озера.

Назва

Малі та Великі Будки — місця колишніх будних станів.

Головний продукт цього виробництва — поташ, який широко використовувався з давніх часів, як миючий засіб, був продуктом переробки деревного попелу. Для виробництва одного пуду (16 кг.) поташу необхідно було переробити 17 пудів попелу. Інтенсивний розвиток будництва в нашому краї припадає на кінець XVI — першу половину XVII століття. Головним чинником, що сприяв його росту, був високий попит за кордоном на продукцію поташного промислу — «фальбу» (деревну золу, доведену до певної кондиції), «смальцований попіл» (перепалену в печах фальбу), а також кальцинований поташ потрібний для виробництва мила, селітри, скла, сукна, фарб та відбілювачів, для миття вовни і в табачному виробництві.

Історія

  • Село Великі Будки відоме з XVIII століття.
  • На південній, північно-західній та північно-східній околиці села виявлено поселення бронзового, ранньої залізної доби та раннього середньовіччя, а навпроти села, у дубовому лісі, — курганний могильник.
  • Біля села виявлено поселення колочинської культури (VII століття).

Уродженці

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.