Веселе Друге

Весе́ле Друге село в Україні, в Асканія-Новій селищній громаді Каховського району Херсонської області. Населення становить 100 осіб.

село Веселе Друге
Країна  Україна
Область Херсонська область
Район/міськрада Каховський район
Громада Асканія-Нова селищна громада
Рада Асканія-Нова селищна рада
Облікова картка Веселе Друге 
Основні дані
Засноване 1965
Населення 100
Площа 10 км²
Густота населення 10 осіб/км²
Поштовий індекс 75234
Телефонний код +380 5538
Географічні дані
Географічні координати 46°22′52″ пн. ш. 33°55′14″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
27 м
Місцева влада
Староста Домбровська Тетяна Вікторівна
Карта
Веселе Друге
Веселе Друге
Мапа

Географія

Село Веселе-Друге розташоване на відстані 5 км від села Хлібодарівка.

Історія

З розповіді корінних жителів села Веселе — село засновано до 30-х років ХХ століття (уточнити рік не вдалося). Ще його називали Скотоводом.

Заселяли село сім'ї із сіл Чаплинського району: Чаплинки, Строганівки, Григорівки, Хрестівки, Ясної Поляни, Павлівки, Іванівки. Також були сім'ї з Західної України.

Село Веселе-Друге було відділенням № 4 радгоспу «Чаплинський», підпорядковувалось Хрестівській сільській раді Чаплинського району.

В 1970 році радгосп «Чаплинський» розділили на три господарства. Одне з них радгосп ім. І.Кудрі, а село Веселе-Друге стало відділенням № 2 цього ж радгоспу.

В селі була початкова школа, сільський будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, з 1963 року по 1972 рік в сільській конторі розміщалась бібліотека. Тепер на території села Веселе-Друге цих будівель немає. Як і немає школи, клубу, контори, немає в селі і магазину.

В селі Веселе — Друге до 1992 року функціонував машинно-тракторний парк, ремонтна майстерня, вирощувались зернові та кормові культури, ріс гарний фруктовий сад.

Люди працювали на молочно-товарній фермі. Поголів'я корів було до 200 голів, молодняка ВРХ — до 1000 голів, овець — до 1000 голів, свиней — до 2000 голів, коней — 20 голів.

Село Хлібодарівка розбудувалось і майже всі корені жителі села Веселе-Друге переїхали жити до Хлібодарівки. А в зв'язку з банкрутством колгоспу імені Кудрі не стало і відділку № 2, а навколо села Веселе-Друге розташовані фермерські господарства.

Сьогодення

У даний час в селі Веселе-Друге залишилось 11 домогосподарств, 30 осіб населення. Люди живуть за рахунок підсобного господарства. В селі є електричне освітлення, водогін, вода подається населенню 5 годин на добу

Населення

Згідно з переписом УРСР 1989 року чисельність наявного населення села становила 127 осіб, з яких 59 чоловіків та 68 жінок[1].

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 100 осіб[2].

Мова

Розподіл населення за рідною мовою за даними перепису 2001 року[3]:

МоваВідсоток
українська 98,00 %
російська 2,00 %

Примітки

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.