Весемір

Весемір (пол. Vesemir) — персонаж циклу «Відьмак» Анджея Сапковського − найстаріший на континенті відьмак, майстер відьмацької Школи Вовка. Наставник відьмака Ґеральта із Рівії та багатьох інших вихідців з Каер-Морену.

Весемір
Vesemir
Поява
Автор Анджей Сапковський
Виконавець Єжи Новак, Кім Бодня, Тео Джеймс і James Baxterd
Інформація
Прізвисько Старий Вовк
Статус мертвий
Стать чоловіча
Рід занять Відьмак
Смерть 1272 рік
Причина смерті Kaer Morhend
Національність Каедвенець
Проживання Каер Морхен

Біографія

Весемір вважався одним із старших відьмаків, що залишилися в живих до середини XIII століття. Він народився досить давно, оскільки був свідком будівництва Каер Морхена в XI столітті. У ході навчання наставником Весеміра був Бармін, який не розумів вільного способу життя молодого відьмака та його розгульних пригод.

У другій половині XII століття Каер Морхен зазнав нападу розлюченого натовпу з групою магів. В результаті руйнування фортеці Весемір вижив: або його не було в замку під час погрому, або натовп прийняв його за мертвого, оскільки він лежав непритомним серед трупів своїх товаришів. Незважаючи на те, що погром не привів до повного знищення відьмачої фортеці, Школа Вовка, що у ній, так і не відновила свою повну функциональність.

Після різанини — відьмаками, що залишилися в живих, керував гросмейстер школи Реннес, а Весемір був його заступником: інструктором з фехтування і наставником для невеликої кількості учнів. У якийсь момент відьмак неподалік Каер Морхена зустрів чаклунку Вісенну, яка вирішила віддати свою дитину, маленького хлопчика на ім'я Геральт, на навчання відьмакам. Весемір фактично став батьком Геральта, але ставився до всіх юних відьмаків із суворою любов'ю.

Деякий час Школа Вовка, разом зі Школою Кота, фінансувалася монархами Каедвена. Весемірові довелося неохоче співпрацювати з Гухартом, майстром фехтування Котів. Спочатку, маючи взаємну ворожість, вони все ж таки почали розуміти один одного. На жаль, заплановану інтеграцію між школами довелося припинити, оскільки лідер Котів Трейсе та група учнів таємно змовилися з Королем Радовітом ІІ та магом Астрогарусом проти Вовків. За тиждень до запланованого турніру між школами Весемір і Гухарт були заарештовані людьми короля, що врятувало їх від різанини: під час турніру король Радовіт обдурив і Котів, і Вовків, наказавши своїм солдатам знищити їх усіх.

Взимку 1234, виконуючи замовлення на фледера в Оксенфурті, Весемір недовго зустрічався з молодою дворянкою — графинею Міньоль. Помітивши при першій зустрічі ту здалеку, Весемір незабаром отримав секретний лист від жінки, яка запрошувала його до себе. У них було кілька зустрічей, які зрештою були перервані батьком Міньоль, який дізнався про цей роман. Весемір втік, залишивши при цьому свій костюм, а після цього за ним від батька графині був посланий ордер на арешт відьмака.

Незважаючи на те, що Школа Вовка перестала функціонувати, Весемір та інші відьмаки проводили зими у Каер Морхені. Він допускав до зимівлі деяких відьмаків, які не належать до Вовків, наприклад як Койон, але заборонив вхід ренегатам — наприклад Брегену, чия різанина в Йєлло була відома своєю винятковою жорстокістю навіть у порівнянні з іншими Котами.

Опис

Характеристика

  • Найстаріший відьмак на Континенті, який є майстром відьмачої Школи Вовка. Живе на території Північних Королівств.
  • Під час навчання дітей в Каер-Морхені був учителем фехтування і монстрологіі. Ставав для своїх учнів кимось на кшталт батька.
  • Дуже тепло ставиться до кожного зі своїх вихованців, періодично м'яко повчаючи життя, але ніколи не відмовляючи в допомозі.
  • Не позбавлений почуття гумору — ледве помітного і м'якого, відповідного віку і іронічного сприйняття менш досвідчених відьмаків. Іноді любить напустити туману, прикидаючись старим і немічним.
  • Володіє напрочуд спокійним характером, дуже мудрий. Як відьмак дуже талановитий і сильний — швидкість його реакції не притупили навіть солідні роки.

Згадування

Участь у літературній сазі

Весемір вперше згадується в «Голос розуму», в монолозі між Геральтом і Іолею Першою. Відьмак каже, що його старий наставник фактично став йому прийомним батьком.

У книгах «Останнє бажання» і «Меч Призначення» Весемір неодноразово фігурує у спогадах Геральта про випадки, що сталися з ним у дитинстві. У оповіданні «Щось більше» з'ясовується, що Геральт, хоч і важко, але витяг з Весеміра інформацію про те, ким є його мати. Попри її очікування, відьмак впізнає мати при зустрічі з нею. Геральт каже Вісенні, що його ім'я було придумане Весеміром, на що Вісенна відповідає, що ім'я дала йому вона, а старий відьмак просто послідував її вибору.

В ході подій книги «Кров ельфів» Весемір радісно зустрічає Тріс Мерігольд у стінах Каер Морхена. З'ясовується, що він знає чарівницю з часів її дитинства. Показавши як тренується з Ламбертом Цирі, він говорить їй про «найкращу» кімнату в Каер Морхені, в якій вона може зупинитися. Наступного дня помітивши погано підігнаний на Цірі одяг, Трісс з'ясовує, що його зробив Весемір. Вислухавши її претензії, він вирішує зробити якісь «поправки» в обмундируванні дівчинки.

Розлючена станом дитини, Трісс лається з Весеміром і Геральтом. Потрапивши в халепу, старий відьмак дозволяє чарівниці довше залишитися з Цирі. В подальшому за цією розмовою з нею Весемір зізнається чарівниці, що вони викликали її в Каер Морхен через магічні здібності дитини. Він розповідає про часті транси Цирі, що раптово з'являються. Згодом протягом усього терміну навчання Цирі в Каер Морхені Весемір стає її наставником у монстрології.

У книзі «Володарка Озера» Весемір просить Геральта сказати йому те, що сказала Цирі під час третього за рахунком трансу. Так він дізнається, що Койона і Геральта чекає смерть від двох і трьох зубів відповідно.

Гра «Відьмак»

Весемір став одним з перших, з ким Геральт, що втратив пам'ять, говорить після прибуття в Каер Морхен. Під час нападу на фортецю бандитів на чолі з Азаром Яведом Геральт може допомогти Весеміру та решті відьмаків зі знищенням Хімери.

Після нападу Весемір розповідає Геральту про ще одного відьмака з їхнього цеху — Беренгара, і попереджає свого учня про можливу небезпеку, яка походить з його боку. Старий відьмак також дає Геральту відьмачий сталевий меч і куртку, а потім допомагає Білому Вовку створити лікувальний еліксир для Трісс. Після похорону загиблого Лео відьмаки розходяться в різні боки на пошуки винуватців нападу та крадіжки мутагенів.

Пов'язанні квести

  • Захист Каер Морхену;
  • Ліки для Трісс;
  • Секрети Відьмаків.

Гра «Відьмак 3: Дикий Гін»

Весемір разом з Геральтом подорожує до Білого Саду і допомагає відьмакові шукати Йеннефер, а потім полює з ним на грифона. Після вбивства крилатої бестії старий вирушає до Каер Морхена, щоб замести сліди до приходу нільфгаардців. Там згодом він допомагає Геральту підготуватися до битви з Диким Полюванням і розчарувати Уму.

Коли на Каер Морхен нападає Дике Полювання, Весемір разом із друзями Геральта та рештою відьмаків захищає цитадель. Старий помирає, рятуючи Цирі, встигаючи встромити кинджал Імлеріху в печінку, після чого той повертає йому шию. Потім старого відьмака ховають із почестями на похоронному вогнищі. А разом із ним ховають і останню надію на відродження відьмаків.

Фільм і серіал

У серіалі Весемір є не старим відьмаком, а простою людиною, жерцем-старійшиною печер Каер Морхен, але, незважаючи на це, має незаперечний авторитет серед відьмаків. Він також має право вигнати відьмаків, що провинилися з ордена, що й зробив з Фальвіком та його спільниками. Через деякий час після дорослішання та змужніння Геральта він помирає від старості.

Роль Весеміра у серіалі «Відьмак» виконав актор Єжи Новак (польськ. Jerzy Nowak).

Участь в епізодах

  • 01: «Dzieciństwo» (Дитинство)
  • 02: «Nauka» (Наука)
  • 09: «Świątynia Melitele» (Святиня Мелітеле)
  • 12: «Falwick» (Фальвік)

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.