Виборча комісія

Виборча комісія — спеціалізований незалежний колегіальний орган публічної влади, що формується відповідно до виборчого законодавства, організує і забезпечує підготовку та проведення виборів різних видів. При проведенні референдумів виборчі комісії діють як комісії референдуму. Виборчі комісії досить часто ще позначають виборчими органами[1].

Законодавчі параметри

Відповідно до виборчого законодавства виборчі комісії самостійні й незалежні від органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських об'єднань, однак на практиці нерідкі випадки втручання посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування в діяльність виборчих комісій[джерело?].

Система виборчих комісій в Україні

Систему виборчих комісій в Україні очолює Центральна виборча комісія (ЦВК), яка є найвищим органом виборчої адміністрації та здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій нижчого рівня[2]. ЦВК повноважна на всій території України та в закордонних виборчих дільницях.

Систему виборчих комісій складають:

На загальнонаціональних виборах:[3]

На місцевих виборах[5]:

  • Територіальні виборчі комісії (ТВК) - виборча комісія АР Крим, обласні, районні, міські, районні у містах (у містах з районним поділом), селищні, сільські виборчі комісії - діють у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • Дільничні виборчі комісії (ДВК) - діють у межах виборчої дільниці.

Див. також

Примітки

Посилання

Література

  • Нестерович В.Ф. Виборче право України: Підручник. Київ: Видавництво Ліра-К, 2017. 504 с.
  • Нестерович В.Ф. Поняття, види та система виборчих органів. Публічне право. 2018. № 3. С. 69-77.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.