Винники (пам'ятка природи)

Ви́нники ботанічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Личаківського району міста Львова, між місцевістю Майорівка (Львів) і Млинівцями (західна околиця міста Винники).

Винники
(пам'ятка природи)
Розташування: околиця м. Львів,
околиця м. Винники
Площа: 2,7 га
Заснований: 1984 р.
Керівна
організація:
ДП «Львівський лісгосп», Винниківське лісництво
Країна  Україна

 Винники у Вікісховищі

Площа 2,7 га. Статус надано згідно з рішенням Львівської облради від 9.10.1984 року № 495. Перебуває у віданні ДП «Львівський лісгосп» (Винниківське лісництво, кв. 20, вид. 6).

Статус надано з метою збереження дендропарку, закладеного професором С. Соколовським у 1898 році.[1]

Ще 1913 року було акліматизовано 56 видів деревних порід, у тому числі: береза канадська, береза вишнева, карія біла, дуб австрійський, туя гігантська, кипарисовик Лавсона, сосна скельна, дугласія голуба, ялиця кавказька.[2] Дотепер збереглися не всі види: частина з них загинула через непристосованість до екологічних умов середовища, частина відпала внаслідок природного відбору в конкуренції з місцевими лісовими породами. Але та частина, що збереглася (вік понад 100 років) заслуговує на особливу увагу. Найстійкішими та високопродуктивними у наших умовах виявились дугласія зелена, сосна чорна, модрина японська, модрина європейська, дуб північний. Ці види збереглись у вигляді окремих біогруп, а за продуктивністю вони перевищують місцеві породи. На Львівщині це єдине місце проростання цінних лісових порід на невеликій території. Сьогодні лісотехніки поволі відновлюють наукову роботу в дендрологічному парку.[2]

Примітки

  1. Винники туристичні... — С. 92.
  2. Винники туристичні... — С. 129.

Джерела

  • Ботанічна пам'ятка природи «Винники»
  • Байцар А., Байцар Н. Сучасний стан і перспективи розвитку рекреаційно-туристичних ресурсів міста Винники Львівської області // Вісник Львівського університету. Серія міжнародні відносини. — 2012. — Випуск 29. — ч. 1. — C. 3—8.
  • Байцар А. Винники туристичні: Науково-краєзнавче видання / А. Л. Байцар. — Винники: ТзОВ ВТФ «Друксервіс», 2016. — 312 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.