Майорівка (Львів)

Майо́рівка (Маєрівка) — місцевість Личаківського району Львова. Розташована на схід від вулиці Пасічної і південніше вулиці Таджицької.

Майорівка
Львів
Майорівка

Південна частина Майорівки
Загальна інформація
Район Личаківський район
Адмінодиниця Личаківський район
Головні вулиці Пасічна, Медової печери, Садівнича
Парки Винниківський лісопарк, лісопарк «Погулянка»
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Любомир Тимків, "Майорівка" (2016 р., полотно, олія, розмір 85х115см.)

Майорівка майже з усіх боків оточена лісовими масивами: з півночі, сходу та південного сходу Винниківським лісопарком, із заходу лісопарком Погулянка. На південно-східній околиці Майорівки розташована пам'ятка природи Медова печера.

Назва

Назва «Майорівка» трансформувалася від «Маєрівка», що, в свою чергу, пішла від прізвища власника тутешніх земель Йозефа Маєра.

Історія

Маєрівка — фільварок ботаніка Йозефа Маєра, який перебрався сюди в середині XIX ст. з Краківського передмістя (сучасної вул. Січових Стрільців). У 18701880-х роках австрійською армією тут споруджено форти. Залишки земляних укріплень п'ятикутної форми на ділянці 75×60 м збереглись у лісовому масиві.[1] У 1930-х Майорівку придбав Андрей Шептицький й створив тут відпочинкову оселю для студентів Львівської греко-католицької семінарії та Богословської академії.

У 1909–1944 роках проходила залізниця Львів — Підгайці.

Церкви

  • Різдва Івана Хрестителя
  • Благовіщення
Майорівка

Примітки

  1. Могитич Р. І. Передміські укріплення Львова XVII–XIX ст. // Вісник інституту «Укрзахідпроектреставрація». — 2008. — № 18. — С. 115.

Посилання

  • Мельник І. В. Львівські вулиці і кам'яниці, мури, закамарки, передмістя та інші особливості Королівського столичного міста Галичини. — Львів: Центр Європи, 2008. ISBN 978-966-7022-79-2.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.