Висота (фільм, 1957)

«Висота́» (рос. «Высота») — російський радянський кінофільм 1957 року. В основі сценарію однойменний роман Є. З. Воробйова.

Висота
рос. Высота
Жанр драма
Режисер Олександр Зархі
Сценарист Михайло Папава
У головних
ролях
Інна Макарова
Микола Рибников
Оператор Володимир Монахов
Композитор Родіон Щедрін
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 88 хв.
Мова російська
Країна СРСР
Рік 1957
IMDb ID 0051175

Зйомки фільму проходили в місті Кам'янське на Дніпровському металургійному заводі (зараз ДМКД).

Сюжет

На будівництво доменної печі прибуває бригада монтажників під керівництвом виконроба Костянтина Токмакова і бригадира Миколи Пасічника.

На будівництві Коля знайомиться зі зварювальниця Катею. Він намагається залицятися до неї, але вони часто сваряться. Цьому заважає і колишній залицяльник Каті Василь Хаєнко — недбалий працівник і до того ж пліткар.

Маша — дружина кар'єриста Ігоря Дерябіна, начальника Костянтина, що мріє покинути «цю глушину». Вона нещаслива у шлюбі та ніде не працює. Її молодший брат працює в бригаді Токмакова. Одного разу для того, щоб побачити, як працює брат, Маша приходить на будівництво і Костянтин проводить для неї екскурсію.

Під час сильного вітру Дерябін наказує продовжувати монтаж устаткування. Тільки сміливість Колі допомагає уникнути нещастя і закінчити монтаж. Токмаков бере відповідальність за те, що сталося на себе.

Через тривалі дощі бригада не може вкластися в терміни. Пасічник і Токмаков придумують, як прискорити роботи, монтуючи обладнання на землі. Дерябін не хоче брати відповідальність на себе та пропонує вести монтаж за його відсутності.

Коли дощ ущух, обладнання піднімається і встановлюється, але Коля, послизнувшись, зривається з висоти вниз після того, як він поставив прапор на самому верху конструкції.

Катя доглядає за Колею в лікарні. Вона також вступає в комсомол.

Дерябін намагається «підставити» Токмакова за нещасний випадок з допомогою Хаєнка — колишнього залицяльника Каті. Але інші робітники в бригаді протестують.

Дерябін отримує підвищення в трест, але Маша не їде з ним. Коля і Катя одружуються.

Після урочистого відкриття домни батьком Маші і Бориса, бригада їде на нове будівництво. Але кульгавий Коля не може їхати з ними.

У ролях

Знімальна група

Цікаві факти

  • В цьому фільмі використовувалася пісня «Марш монтажників», музика Р. Щедріна, слова В. Котова.
  • Хоч фільм і знімався в Дніпродзержинську, самого Дніпродзержинська в «Висоті» практично немає.

Звичайно, є багато епізодів, знятих на ДМК. Сцени, зняті в домашній, конторській або ресторанній обстановці, як і нічна прогулянка, ні найменшим чином не відображають того, як виглядав Дніпродзержинськ вкінці 50-х років, а залізничний вокзал знімався і зовсім в Дніпропетровську.

Єдиними кадрами, на яких місто хоч трохи можна впізнати, стали ті, на яких вантажівки їдуть на відкриття доменної печі, де Пасічник (герой Миколи Рибникова) озирається в пошуках попутки і ті, де він їде на завод, забравшись на підніжку вантажівки.

Нагороди

Примітки

  1. Видання фільму на DVD кіновідеооб'едіненіем «Крупний план»,2004
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.