Вишиванковий фестиваль в Одесі 2010

«Вишиванковий фестиваль» 2010 - етнофестиваль, що проходив 23 серпня (День Державного Прапора України) та 24 серпня (День Незалежності України) 2010 року на Приморському бульварі в Одесі. Фестиваль присвячений 19-тій річниці Незалежності України.

Вишиванковий фестиваль
етнофестиваль
Дати 23-24 серпня
Місце проведення Одеса,  Україна
Роки існування з 2009 року
Засновано «Демократичний Альянс»
Вебсайт
vishivankafest.wordpress.com

Загальний опис фестивалю

2009 року «Вишиванковий фестиваль» входив до складу масштабнішого дійства під назвою «Моїй країні – 18!». 2010 року він отримав самостійний статус і значно більший масштаб.

«Вишиванковий фестиваль» 2010 – мультиструктуроване дійство, всередині якого зосереджено близько двох десятків різноманітних акцій, забав та заходів. З восьмої години ранку до восьмої вечора на Приморському бульварі діяли фотовиставка «Україна синьо-жовта» та ярмарок народних майстрів, на якому можна було подивитися та придбати вишиванки та етнічні прикраси, традиційну кераміку та українські книжки, диски з вітчизняною музикою, фільмами, різноманітні українські сувеніри. Також проходили майстер-класи народних майстрів з ковальства, гончарства, виготовлення бандури, виготовлення ляльок-мотанок, вишивки, плетіння та багато-багато іншого. З ранку і до вечора волонтери акції «Наша стрічка» роздавали одеситам та гостям міста стрічки національних кольорів, діяла імпровізована фотостудія, де кожен мав змогу зробити світлину у вишиванці у професіоналів.

Організатори

«Вишиванковий фестиваль» проводився молодіжною громадською організацією «Демократичний Альянс» спільно з патріотичною молоддю міста при підтримці управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради.

Для підготовки свята було сформовано оргкомітет шляхом самоорганізації всіх бажаючих зробити День Незалежності в Одесі яскравим і незабутнім, який працював 2 місяці. Організатори – як представники громадських організацій, так і люди, які не є членом жодної організації, працювали виключно на волонтерських засадах. Організатори не мають стосунку до жодної з політичних партій. Меценатами «Вишиванкого фестивалю» виступили члени Українського Клубу.

Перелік заходів, що відбулись під час фестивалю

Урочисте підняття Державного Прапора України.
Ярмарок народних майстрів на Приморському бульварі під час фестивалю.

23 серпня

Назва заходу
Опис заходу
Виставка-ярмарок Продаж виробів народних майстрів (вишиванки, прикраси, кераміка, книги, диски з українською музикою та фільмами, сувеніри тощо).
Фотовиставка «Україна синьо-жовта»
Акція «Наша стрічка» Роздача одеситам та гостям міста синьо-жовтих стрічок.
Вишивання рушника-оберега Колективне вишивання рушника – оберіга для Одеси (за традицією рушник треба вишити від сходу до заходу сонця).
Підняття Державного Прапора Підняття Потьомкінськими сходами Державного Прапора України розміром 19х12 метрів (19 метрів символізують 19 років Незалежності України).
Майстер-класи з народних мистецтв Майстер класи з вишивки, бісероплетіння, плетіння вінків та ляльок-мотанок, малювання по склу та каміню, плетіння фєнічок та расточок, гончарство та ковальство, виготовлення бандури тощо.
Козацькі забави та розважальні заходи Козацькі забави, змагання, фотосесія та конкурс на найкращу вишиванку, вікторини, ігри, графіті, боді-арт, манікюр, фарбування волосся, плетіння расточок, роздача жовто-синьої символіки (стрічок, значків, жовтих та блакитних кульок), малювання шаржів, танці, аукціон.
Літературна сцена Концерт за участю музик та літераторів на сцені.
«Ukrainian Party 2010» Святкова вечірка в арт-кафе «Вихід».
"Вишиванковий ланцюг" на Потьомкінських сходах.

24 серпня

Назва заходу
Опис заходу
Продовження виставки-ярмарку
Продовження фотовиставки «Україна синьо-жовта»
«Вишиванковий ланцюг» Живий ланцюг на Потьомкінських сходах. Фіксування рекорду кількості людей у вишиванках.
Флеш-арт-моб «Будуймо Україну»
Чемпіонат з швидкісного поїдання вареників
Майстер-класи з народних мистецтв
Підняття в небо 19-метрового стягу
Роздача усім волонтерам прапорів
Вечірка до Дня Незалежності

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.