Вовк азійський

Азійський, або індійський, або іранський вовк (лат. Canis lupus pallipes) — підвид сірого вовка, який мешкає на території Лівану, Туреччини, Ірану, Афганістану, Пакистану, Сирії, Індії та інших прилеглих регіонів.

?
Вовк

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Псовиді (Caniformia)
Родина: Псові (Canidae)
Рід: Пес (Canis)
Вид: Вовк звичайний
Підвид: Азійський вовк
Canis lupus pallipes
Sykes, 1831
Посилання
Вікісховище: Canis lupus pallipes
Віківиди: Canis lupus pallipes
EOL: 1243300
ITIS: 726839
NCBI: 246882

Опис

Висота у холці 45—75 см, вага 25—32 кг. Хутро коротке, густе, бурого забарвлення. Воно допомагає їм злитися з місцевим ландшафтом. У них майже нема підшерстка, це допомагає ним зберігати прохолоду у жаркому кліматі Ближнього Сходу. Мабуть, іноді виють.

Автори останніх досліджень мітохондріальної ДНК індійського вовка припускають, що популяції, населяючі індійський півострів, достатньо генетично різні і повинні розглядатись як окремий вид Canis indica[1][2].

Від арабського вовка відрізняється більш темним забарвленням, більшим розміром і пропорційно більшою головою.[3]

Поточна ситуація

Азійському вовку, як і арабському, загрожує гібридизація з домашніми собаками, що небезпечно для генетичної чистоти підвиду. Головні причини скорочення чисельності популяції — деградація звичних місць проживання і полювання. У країнах Ближнього Сходу азійський вовк перебуває під охороною тільки на території Ізраїлю, де його популяція становить 150—250 особин.

У культурі

Вовк, відомий у Туреччині як бозкурт, був головним тотемом древніх тюркських племен і був національним символом з пір гунів до Османськой імперії. Перед тим, як тюрки прийняли іслам, голову вовка надягали на кінці флагштоків. Пізніше вона була замінена на зорю і півмісяць. У турецькій (і в цілому тюркській) міфології існує повір'я про те, що гоктюрки пішли від вовчиці по імені Асена. Ця легенда перегукується з міфом про Ромула і Рема.

Примітки

  1. Jhala, Y.; Sharma, D. K. The Ancient Wolves of India // International Wolf.  2004. No. 2. P. 15—16.
  2. Aggarwal, R. K., Kivisild, T., Ramadevi, J., Singh, L. Mitochondrial DNA coding region sequences support the phylogenetic distinction of two Indian wolf species // Journal of Zoological Systematics and Evolutionary Research. Wiley-Blackwell, 2007. No. 2. P. 163—172. DOI:10.1111/j.1439-0469.2006.00400.x.
  3. Bright, Michael. Beasts of the Field: The Revealing Natural History of Animals in the Bible. — 2006. — P. 346.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.