Вогняний лис

«Вогняний лис» (англ. Firefox) — американський бойовик 1982 року режисера Клінта Іствуда.

Вогняний лис
Firefox
Жанр фантастика, трилер, бойовик, пригоди
Режисер Клінт Іствуд
Продюсер Клінт Іствуд
Пол Гічкок
Фрітц Мейнс
Сценарист Алекс Ласкер
Венделл Веллман
На основі Крейг Томас (роман)
У головних
ролях
Клінт Іствуд[1][2][…], Фредді Джонсd[1][3][…], Воррен Кларк[3][4][…], Klaus Löwitschd[4], Nigel Hawthorned[3][4], Michael Curried[3][4], Alan Tilvernd[4], David Huffmand[1][3][…], Ronald Laceyd[3][4][5], Kenneth Colleyd[3][4], Stefan Schnabeld[4], Curt Lowensd[4], Eugene Lipinskid[4], Fritz Manesd[4], Г'ю Фрейзер[4], Джон Ратценбергер[4], Kai Wulffd[3][4], Richard Derrd[4], Thomas Hilld[3][4], Woody Eneyd[4], Thomas Hilld[6], Clive Merrisond[6], Dimitra Arlissd[6], David Gantd[6], Rudolf Waldemar Bremd[6], Curried і Wolf Kahlerd
Оператор Брюс Сертіс
Композитор Моріс Жарр
Монтаж Рон Спанг
Ферріс Вебстер
Художник Елейн Барбара Седер
Джон Грейсмарк
Беала Ніл
Ерні Бішоп
Кінокомпанія Malpaso Company
Дистриб'ютор Warner Brothers, Netflix і FandangoNow
Тривалість 136 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1982
Кошторис $21 000 000
Касові збори  США $46 708 276
IMDb ID 0083943

Сюжет

1982 рік, часи холодної війни. Британська розвідка дізнається про те, що в СРСР створено новітній бойовий літак — МіГ-31 «Вогняний лис», який літає зі швидкістю в шість разів швидше звуку, практично невидимий для радарів, а його зброя керується за допомогою імпульсів мозку. Випробування проходять на секретній авіабазі в глибині країни. Спільна британсько-американська операція по захопленню літака починається з вибору пілота, який вільно володіє російською мовою. Їм вдається вмовити ветерана В'єтнамської війни Мітчелла Ганта, який під ім'ям реально існуючого комерсанта прилітає в Москву.

У ролях

Актор Роль
Клінт Іствуд Мітчелл Гант Мітчелл Гант
Фредді Джонс Кеннет Обрі Кеннет Обрі
Девід Гаффман капітан Бакгольц капітан Бакгольц
Воррен Кларк Павло Упенской Павло Упенской
Рональд Лейсі Смелевський Смелевський
Кеннет Коллі полковник Контарський полковник Контарський
Клаус Ловіч генерал Владимиров генерал Владимиров
Найджел Готорн Петро Баранович Петро Баранович
Стефан Шнабель перший секретар перший секретар
Томас Гілл генерал Браун генерал Браун
Клайв Меррісон майор Ланьєв майор Ланьєв
Кай Вулфф підполковник Восков підполковник Восков

Цікаві факти

  • Справжній МіГ-31 заступив на бойове чергування ще в 1980 році і був цілком традиційним перехоплювачем розробки 1970-х років. Літак з книги Томаса, так само як і реальний МіГ-31 — прямий спадкоємець МіГ-25. У своїй другій книзі про «Вогняного Лиса» Крейг Томас описав літак вже таким, яким він був показаний у фільмі.
  • Фільм вийшов на екрани через рік після першого польоту протототіпа F-117A — першого бойового літака з використанням технології «Стелс». Cаме це слово у фільмі жодного разу не вимовляється, однак незграбні риси «Вогняного лиса» дійсно нагадують реальні літаки стелс.
  • Спочатку, Іствуд розраховував «зняти» в ролі «радянського» шведський Saab 37 Viggen. Шведи геть відмовили, і довелося вдатися до численних макетів (всього було виконано 9 макетів, з них два — літали). Звичайна технологія комбінованих зйомок на синьому тлі не влаштовувала творців фільму — вугільно-чорний літак, за сценарієм, мав літати і над сніговими рівнинами Арктики, і на тлі лісів, тому була розроблена особлива технологія зйомок «зворотного синього поля» (reverse bluescreen). Відзнятий матеріал згодом використовувався у фільмі «Назад у майбутнє 2».
  • У фільмі також «знімалися»: Douglas A-1 Skyraider (епізод у В'єтнамі), Republic F-105 Thunderchief, McDonnell Douglas F-4 Phantom II, Northrop F-5 Freedom Fighter/Tiger II, Ту-16, Ту-154 та інші.
  • Виходячи з московського готелю, Гант купує гаванську сигару, звикаючи до паління, «щоб бути схожим на російського офіцера».
  • У момент викрадення, МіГ-31 двічі переїжджає одного і того ж охоронця.
  • Генерал КДБ заявив Генеральному секретарю, що для економії палива викрадач повинен летіти на якомога низькій висоті. У реальному житті, для економії палива треба піднятися на досить високу висоту крейсерського польоту.
  • Підводний човен НАТО намагається спливти під арктичним льодом з піднятим перископом і антенами. У наступному кадрі, після спливання, коли рубці не виявляється ні того, ні іншого.
  • Вищі офіцери КДБ носять загальновійськову форму, при зброї і в чоботях, в тому числі на прийомі у Генерального секретаря.
  • «Московське метро» знімалося у Відні, у кадрах видно написи по-німецьки і карта віденського метрополітену. Епізод з роботягою, що палить прямо у вагоні метро, був практично неможливий у Москві початку вісімдесятих.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.