Водій

Воді́й або керівця  особа, яка керує транспортним засобом і має при собі посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм є також особа, яка навчає керуванню, знаходячись безпосередньо у транспортному засобі.[1]

Вершник, візник, погонич тварин, який веде їх за повід, прирівнюється до водія.[джерело?]

Знаки солідарності водіїв

Оскільки необхідність спілкування між водіями на дорогах необхідна, водії користується знаками ввічливості та солідарності.

  • Якщо зустрічний водій блимає дальнім світлом — попереду контроль автоінспекції;
  • Якщо водій позаду блимає дальнім світлом — він прохає дати йому шлях.

Також, залежно від дорожньої ситуації, блимання дальнім світлом може значити, або пропусти мене, або я тебе пропускаю.

Ввічливий водій завжди подякує, вімкнувши на 2-3 секунди аварійну сигналізацію.

  • Піднята вверх рука, також універсальний знак подяки;
  • Блимання аварійною сигналізацією понад 5 секунд, означає вибачення за не досить вдалий маневр, що зробив перешкоду для інших учасників руху;
  • Якщо попереду на вузькій дорозі йде дальномір, чи автобус, то його водій попереджує водіїв позаду правим сигналом повороту, що дорога вільна, можна виконувати обгін, або лівим, що обгін небезпечний.

В Україні діє сервіс під назвою Електронний кабінет водія, який дозволяє власникам авто, водіям здійснити різні процедури, як на безкоштовній, так і платній основі.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.