Вулиця Євгенія Присяжного

Ву́лиця Євге́нія Прися́жного — вулиця в місті Новомиргород Кіровоградської області. Протяжність — близько 1 км. Одна з центральних вулиць міста.
Частина територіальної дороги місцевого значення T-2401.

Вулиця Євгенія Присяжного
Новомиргород
Вулиця Євгенія Присяжного
Вулиця Євгенія Присяжного
Місцевість Центр
Назва на честь Присяжний Євгеній Миколайович
Колишні назви
Поштова, Карла Маркса
радянського періоду (українською) Карла Маркса
радянського періоду (російською) Карла Маркса
Загальні відомості
Протяжність 0,97 км
Поштові індекси 26000
Транспорт
Маршрутні таксі №1, №2, №3
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Вулиця Євгенія Присяжного у Вікісховищі

Розташування

Починається поблизу річки Велика Вись в північній частині центру міста, простягається на південний захід, закінчуючись перехрестям з вулицею Соборності.

Прилеглі вулиці: Котляревського, Андрія Гурічева, пров. Тобілевичів, Поповкіна, Ганни Дмитрян.

Історія

Інформаційна табличка на будинку по вул. Євгенія Присяжного, 21/56

Вулиця була прокладена ще в другій половині XVIII століття, вона показана на плані міста 1799 року.

До Жовтневого перевороту 1917 року вулиця називалась Поштовою. Свою назву вона отримала від поштового відділення, яке розміщувалось на вулиці в дореволюційний період. На плані Новомиргорода 1834 року позначені «ярмаркові загони», що розташовувались на перехресті сучасних вулиць Євгенія Присяжного та Андрія Гурічева, орієнтовно — на місці скверу воїнів-інтернаціоналістів.[1] В радянський період тут стояло кафе, а територія прилеглого ринку залишалась незабудованою до 1970-х років. У 1980-ті на цьому місці було зведено панельний п'ятиповерховий будинок (№10), що поклало початок багатоповерхової забудови Новомиргорода.

В радянський період і до 2015 року вулиця була названа на честь німецького філософа та економіста Карла Генріха Маркса. За часів незалежності історична назва вулиці не поверталась.

У березні 2015 року рішенням сесії Новомиргородської міської ради вулицю було названо іменем Євгенія Присяжного на честь земляка, старшого солдата 3-го окремого полку спецпризначення, який загинув під час російсько-української війни у серпні 2014 року.[2]

Частина одноповерхової забудови вулиці початку XX століття збереглась і понині. Так, в одному з таких будинків проживав письменник Євген Юхимович Поповкін, ще в одному розміщений краєзнавчий музей.

Об'єкти

Основні об'єкти, розташовані по вулиці Євгена Присяжного:

Фотогалерея

Див. також

Джерела

  • Омельчук І. В. Рідний край. Історико-краєзнавчі дослідження. — К.: КМЦ «Поезія», 2004. — 492 с. ISBN 9668455037

Примітки

  1. План міста Новомиргорода 1834 року та пояснення до нього. Матеріали з архіву Петра Озерова, музейна кімната Новомиргородської міської ради
  2. Актуальні новини міської громади. Сайт Новомиргородської міської ради, 11.03.2015. Архів оригіналу за 15.04.2015. Процитовано 11.04.2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.