Вулиця Потапова (Новоград-Волинський)

Ву́лиця Пота́пова — вулиця в мікрорайоні житлової забудови «Кар'єр» в південній частині міста Новоград-Волинський протяжністю 1245 м[2]. Починається за залізничним переїздом гілки Південно-Західної залізниці, яка з'єднує місто з обласним центром — містом Житомир. Розташована на автошляху Т 0612, який веде до районного центру міста Баранівка Житомирської області[3].

Вулиця Потапова
Новоград-Волинський
Місцевість Кар'єр
Назва на честь М. І. Потапова
Колишні назви
Баранівська
Загальні відомості
Протяжність 1245 м
Координати початку 50°33′18″ пн. ш. 27°38′50″ сх. д.
Координати кінця 50°32′39″ пн. ш. 27°39′06″ сх. д.
Поштові індекси ????
Транспорт
Автобуси А 3, 9[1]
Найближчі залізничні станції Смолка
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Історія

Вулиця спроектована та почала забудовуватися в 70-і роки XX століття. Тип забудови — одноповерхова, садибна.

У 2007 році проїзна частина вулиці Потапова передана з власності територіальної громади м. Новограда-Волинського у державну власність[4].

Наразі вулиця Потапова знаходиться в реєстрі вулиць міста, але належить до території Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району. Міська влада відповідно до генерального плану міста звернулася із листом до Новоград-Волинської райдержадміністрації з пропозицією включити вулицю до території міста[3].

Походження назви

Попередня назва вулиці — Баранівська. Знаходилась у межах селища кам'янодробильного заводу. Рішенням міськвиконкому № 356 від 1 серпня 1969 року це селище було прийнято до меж міста. Тоді ж нову назву отримала й вулиця[2].

Вулиця отримала сучасну назву на честь генерал-майора танкових військ Потапова Михайла Івановича, командувача 5-ю армією Південно-Західного фронту, війська якої захищали Житомирщину у перші місяці німецько-радянської війни в 1941 році[5].

Установи

  •  7 — райспоживспілка[6]
  •  9 — ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК»[6]
  •  36 — філія «Новоград-Волинський райавтодор»[6]
  • МПТВП «Райдуга»
  • заклади дозвілля та громадського харчування

Примітки

  1. Рішення виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради від 30 березня 2011 року № 126 «Про внесення змін до додатків до рішення виконавчого комітету міської ради від 27.01.10 № 23 «Про закріплення автобусних зупинок за підприємствами, установами, організаціями для постійного прибирання»
  2. Офіційна відповідь Новоград-Волинської районної державної адміністрації № 02-21/2121 від 20 липня 2011 року на інформаційний запит щодо вулиці Потапова
  3. Офіційна відповідь виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради на інформаційний запит щодо вулиці Потапова
  4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 року № 735-р «Про передачу проїзної частини автомобільних доріг у державну власність»
  5. «До річниці визволення Новограда-Волинського від німецької окупації», стаття у газеті «Звягель-інформ»,
    Доповідь міського голови М. П. Боровця на урочистостях з нагоди 65 річниці визволення міста 3 січня 2009 року
  6. Телефонний довідник Новоград-Волинського району[недоступне посилання з вересня 2019]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.