Вулиця Степана Бандери (Рівне)

Вулиця Степана Бандери — одна з найбільших вулиць міста Рівне, названа на честь лідера українського національно-визвольного руху XX століття Степана Бандери.

Вулиця Степана Бандери
Рівне
Назва на честь голови ОУН-б Степана Бандери
Колишні назви
Московська, Зюдрінг
Загальні відомості
Протяжність 3,7 км
Координати початку 50°36′49″ пн. ш. 26°13′56″ сх. д.
Координати кінця 50°36′38″ пн. ш. 26°17′01″ сх. д.
Транспорт
Рух двосторонній
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

На заході вулиця Бандери переходить у вулицю Поповича. На схід від кільця на перетині з вул. Відінською вулиця Бандери переходить у вул. Степана Дем'янчука.

Історія

Сучасна вулиця Степана Бандери протягом 20 століття мала різні назви, в залежності від державних утворень, до складу яких входило місто:

Друга світова війна

Вулиця Зюдрінг існувала під час німецької окупації міста в межах від сучасних вулиці 24 Серпня до вулиці Чорновола.

Від корпусу музучилища й до сполучення з початком вулиці Котляревського перпендикулярно вулиці Бандери знаходились дерев'яні бараки, в яких за часів Другої Світової війни німці розташовували військовополонених червоноармійців, а більшовики — полонених німців.

Район біля перехрестя вулиць Бандери та Данила Галицького був далеким передмістям й став ареною жахливих розстрілів рівненського населення, зокрема, української інтелігенції в 19421943 роках. Зокрема, тут було страчено Харитю Кононенко.

Радянська окупація

В районі сучасного перехрестя Бандери-Чорновола ще на початку 1970-х років знаходилася будова давнього млина. Натомість, річка Устя перетинала вулицю Бандери ближче до її нинішнього початку.

До перетину вулиці Бандери вулицею Чорновола по парній стороні забудова здійснювалася в 60-70-х роках. Лівий бік сучасної вулиці Бандери в напрямку Чорновола забудовувався, починаючи з 50-х.

Незалежна Україна

На перетині з вулицею Княгині Ольги в середині 1990-х років було встановлено барельєф Степану Бандері. В 2001 році його було вкрадено, а згодом відновлено, але вже у вигляді гранітної дошки.

Сучасність

В районі музичного училища на вулиці Бандери знаходяться залишки старовинної забудови кінця 19 — початку 20 століть.

На початку вулиці, праворуч розташований рівненський Гідропарк — своєрідна міська рекреаційна зона. Далі, за нею, вздовж вулиці Бандери розташовані територія та будинки комунального підприємства Рівнеоблводоканал.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.