Вулиця Торгова (Львів)

Ву́лиця Торго́ва — вулиця в центральній частині Львова. Сполучає початок вулиці Городоцької з площею Князя Ярослава Осмомисла. Важливий транспортний вузол.

Вулиця Торгова
Львів
Вигляд на вул. Торгову з проспекту Чорновола
Вигляд на вул. Торгову з проспекту Чорновола
Місцевість Історичний центр Львова
Район Галицький
Назва на честь Себастіяна Кленовича
Колишні назви
Торговиця, Зальцмарктпляц, площа Голуховських, Театрепляц, площа Голуховських, площа Торгова
австрійського періоду (українською) Зальцмарктпляц
австрійського періоду (німецькою) Salzmarktplatz
польського періоду (польською) Targowica, plac Gołuchowskich
радянського періоду (українською) площа Торгова
радянського періоду (російською) площадь Торговая
Загальні відомості
Протяжність 210 м
Поштові індекси 79008[1]
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття бруківка
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Будівлі  11, 12, 15
Поштові відділення ВПЗ № 8 (вул. Валова, 14)[1]
Забудова віденський класицизм
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Вулиця Торгова у Вікісховищі

Назва

Близько 1840 року вона мала назву Торговиця соляна, в середині XIX століття — площа Мала, з 1865 року — площа Ґолуховських, на честь намісника Галичини Аґенора Ґолуховського, за німецької окупації — Театрепляц. Сучасна назва — з 1944 року. Спершу це була площа Торгова[2], за незалежної України — вулиця Торгова.

Забудова

Забудова вулиці: віденський класицизм. Під № 1 за Польщі були магазин галантереї, трикотажу й модних товарів Райхера, крамниця скла та порцеляни Шайденфрау, фабрика бочок Верцнера і книгарня Тененбаума; під № 2 — винарня Абрагамовича; під № 3 — ремонт парасоль; під № 4 — ресторан Дорфмана; під № 5 — винарня Маєра, кондитерський магазин Брандштеттера і молочарня Фінкельштайна. Тепер усіх цих адрес не існує.

Від 1970-х років у будинку № 6 було доволі популярне на той час кафе «Вечірній Львів», що містилося у підвальному приміщенні театру імені Заньковецької, від кінця 1980-х років кафе не працює. У будинку № 11 за Польщі була винарня Шіффе та магазин меду Гетера, за СРСР тут була крамниця жіночого одягу й магазин «Молоко», нині — салон краси «Донна», ательє мод «Олеся» (до 2013 року), крамниця взуття «Ecco» та ремонт годинників. Під № 14 за польських часів був магазин суконних товарів Фішера, у 1950-х роках — Народний суд Шевченківського району, фотосалон артілі «Фотохудожник» і ремонт годинників, нині цієї адреси не існує. У будинку № 15 за польських часів була фабрика мила та свічок Рота і магазин взуття Гіршгорна, за радянських — трамвайний диспетчерський пункт, перукарня й ремонт взуття та фарбування шкіряних виробів, нині тут ремонт взуття, комп'ютерна фірма «Стек», фотосалон, магазин «Товари для тварин», кафе «Зорепад», крамниця мережі «Алкоголь і тютюн», крамниця ювелірних виробів «Карат». Під час другої світової війни більшу частину будинків площі було знищено.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.