Вулиця Успенсько-Троїцька

Ву́лиця Успе́нсько-Тро́їцька — вулиця міста Конотоп Сумської області. Пролягає від історичного центру міста до мікрорайону Порт, а також є найдовшою серед вулиць міста.

Вулиця Успенсько-Троїцька
Конотоп
Місцевість Старе місто, Центр, Сім Вітрів, Порт
Колишні назви
Ворошилова
Загальні відомості
Протяжність 3 440 м
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Розташування

Сполучає історичну частину міста з мікрорайоном Порт. Пролягає від проспекту Червоної Калини до вулиці Рябошапка.

Назва

Вулиця названа шляхом об'єднання назв храмів Успіння Пресвятої Богородиці в Конотопі та церкви Пресвятої Трійці в селі Попівка, що розташовувались на цьому шляху у XIX столітті.

Історія

Вулиця від свого утворення в XIX ст. носила назву Успенсько-Троїцька.

З 1923 року вулиця Ворошилова. Уперше ця назва згадується 27 лютого 1923 року.

5 вересня 1991 року вулиці була повернута історична назва Успенсько-Троїцька[1].

1 червня 2004 року на розі з вулицею Клубною був встановлений пам'ятник Конотопському трамваю.

11 липня 2009 року на розі з вулицею Братів Лузанів був відкритий Собор Різдва Пресвятої Богородиці. На церемонії відкриття були присутні президент Віктор Ющенко і Патріарх Філарет. Також відкриття приурочене до святкування 350-річчя битви під Конотопом.

Пам'ятки історії

За адресами Успенсько-Троїцька, 72 (1948 рік) та Успенсько-Троїцька, 84 (1957 рік) розташовані пам'ятки історії Братські могили жертв фашизму[2].

Примітки

  1. Євтушенко О. В. Вулицями рідного міста. Донецьк: Вид-во «Ноулідж» (донецьке відділення), 2014. — 75 с.- ISBN 978-617-579-979-6
  2. Офіційний сайт Конотопської міської ради. Об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території міста Конотоп. Архів оригіналу за 22 грудня 2017. Процитовано 24 липня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.