Віджаянагарська імперія

Віджаянагарська імперія та Віджаянагараіндуїстська імперія, що займала весь південь Індії за річкою Крішною і яка існувала з 1336 до середини XVII століття.

Віджаянагарська імперія
ПрапорГерб
Дата створення / заснування 1336
Офіційна мова телуґу
Континент Азія і Віджаянагарська імперія
Столиця Віджаянагарська імперія
Спільний кордон із Ахмеднагарський султанат
Замінений на Майсур, Keladi Nayakad, Thanjavur Nayak kingdomd, Madurai Nayak Dynastyd, Nayakas of Chitradurgad, Аділ-шахи, Qutb Shahi dynastyd і Nayaks of Gingeed
На заміну Держава Хойсалів, Какатія, Kampilid, Мадурайський султанат, Держава Пандья, Musunuri Nayaksd і Reddy Dynastyd
Час/дата припинення існування 1646
 Віджаянагарська імперія у Вікісховищі

Віджаянагар на карті Індії

Історія

Виникла в ході боротьби індусів Південної Індії з очолюваним мусульманами Делійським султанатом. Держава досягла піку могутності в 1422-1446 роках при Девараї II, який здійснив завойовницькі походи в Бірму та на Шрі-Ланку.

У XV-XVI століттях головним противником Віджаянагарської імперії виступав Бахманідський султанат на заході Індії. Хоч врешті султанат розпався на окремі князівства, але вони змогли об'єднатися і в 1565 році завдали Віджаянагару поразки, від якої ця держава вже не змогла оговтатися.

Правителі

  1. Крішнадеварая (1509–1529 рр)

Культура

На місці багатолюдної столиці держави, яка також звалася Віджаянагар («місто перемоги»), нині стоїть село Хампі. Посеред нього підносяться монументальні гопурами віджаянагарского періоду. У 1986 році архітектурна спадщина Хампі була удостоєна включення до списку Світової спадщини.

У час імперії творили відомі поети мовою телугу Шрінатха та Потхана, а також Аласані Педдана (1475—1535), Теналі Рамакрішна (1585—1614), Умару Пулавар.


Архітектура віджаянагарської епохи

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.