Військовий резерв

Резе́рв  (від лат. resorvo — зберігаю) — сукупне поняття у військовій справі.

Зміст

  • Військові формування, що не включені до складу фронтів, флотів, об'єднань, з'єднань та частин. Роль і значення резерву в сучасних умовах у порівнянні з минулим значно зросли.
  • Категорія військ, які в мирний час утримуються в меншому кадровому складі в порівнянні з так званими першочерговими або регулярними військами. В США вони об'єднані в резерв Збройних сил, у Великій Британії — в надзвичайний армійський резерв. З початком війни резерв вливається в діючу армію.
  • Людські і матеріальні ресурси, які можуть бути використані у війні в цілому і в операції (бою).
    • Резерв збройних сил є їх складовою частиною і призначений для доукомплектування регулярних військ до штатів воєнного часу і формування нових частин, з'єднань і об'єднань при мобілізаційному розгортанні, а також для поповнення втрат у ході військових дій.
Резерв підрозділяється на дві категорії:
основний резерв — резерв першої черги (організовані за зразком регулярних військ частини і підрозділи, призначені для доукомплектування регулярних збройних сил до штатів воєнного часу при мобілізаційному розгортанні);
додатковий резерв — (колишні військовослужбовці регулярних військ і основного резерву, що викликаються у ході мобілізації (віком як правило від 35 до 65 років).
  • Частина оперативної побудови об'єднання або бойового порядку з'єднання (частини, підрозділи). Залежно від характеру виконуваного бойового завдання, резерв загальновійськових підрозділів використовується для розвитку успіху, знищення уцілілих груп противника, відбиття його контратак, проведення контратак по противникові, що прорвався в глибину оборони, і для заміни підрозділів, що втратили боєздатність.

Приклади резерву у військовій справі

Див. також

Посилання

Література

  • Радянська військова енциклопедія. «РАДИОКОНТРОЛЬ-ТАЧАНКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1980. — Т. 7. — С. 92. — ISBN 00101-150. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.