Вітебський музей Марка Шагала

Вітебський музей Марка Шагала (рос. Віцебскі музей Марка Шагала) — музей у Вітебську (Білорусь), присвячений життю та творчості Марка Шагала, заснований рішенням Вітебського міськвиконкому 23 жовтня 1991 року.

Вітебський музей Марка Шагала
55°12′02″ пн. ш. 30°11′26″ сх. д.
Тип художня галерея
Назва на честь Марк Шагал
Статус спадщини Державний список історико-культурних цінностей Республіки Білорусь
Країна  Білорусь
Розташування Вітебськ
Адреса вул. Путна, 2 (Арт-центр)
вул. Покровська, 11 (Будинок-музей)
Засновано 1991
Відкрито 1997
Сайт chagal-vitebsk.com
Вітебський музей Марка Шагала (Білорусь)

 Вітебський музей Марка Шагала у Вікісховищі

1994 року він був включений до міського Центру культури та дозвілля як структурний підрозділ, 1996 року став самостійним підрозділом відділу культури Вітебського міськвиконкому. 3 28 грудня 2007 року має назву «Культурна установа музею Марка Шагала у Вітебську». Директор І. ​​С. Воронов.

Основний фонд музею (2008 р.) має 4996 одиниць зберігання, а науково-допоміжний — 490 одиниць. Загальна площа експозиції — 294 м². Музей розміщений у 2 корпусах.

Арт-центр Марка Шагала

Мистецький центр Марка Шагала (вул. Путна, 2) відкрився 1992 року. У постійній експозиції графічні роботи М. Шагала: різьблення по дереву, офорти, акварелі, серія ілюстрацій до поеми-роману М. Гоголя «Мертві душі» (1923–25), серія кольорових літографій на тему Біблії, створена в 1956 та 1960 роках, серія «12 колін Ізраїлевих» (1960) та інші. У музеї також зберігається колекція друкованої графіки європейських художників-авангардистів (твори Ж. Міро, П. Пікассо, Ф. Леже та ін.). У Арт-центрі є наукова бібліотека, присвячена творчості М. Шагала та художників-авангардистів, що налічує понад 3,5 тисячі публікацій.

Будинок-музей Марка Шагала

Будинок-музей Марка Шагала

Будинок музею Марка Шагала (вул. Покровська, 11) відкрився 1997 року і розміщується в будинку, зведеному батьком художника на початку 1900-х років. Тут Марк Шагал провів свої юнацькі роки; про цей період він писав в автобіографічній книзі «Моє життя». Демонструються предмети повсякденного життя містян на межі ХІХ-ХХ століть, а також копії архівних документів та робіт художника, які розповідають про його життя та життя сім’ї батьків у Вітебську.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.