ГЕС Егльфінг-Обернберг

ГЕС Егльфінг-Обернберг — одна із електростанцій на прикордонній річці Інн між Німеччиною та Австрією (федеральна земля Баварія та провінція Верхня Австрія відповідно). Розташована між електростанціями Ерінг-Фрауенштейн (вище по течії) та Шердінг-Нойхаус.

ГЕС Egglfing-Obernberg
Гребля електростанції
48°19′06″ пн. ш. 13°19′11″ сх. д.
Країна  Австрія  Німеччина
Стан діюча
Річка Інн
Каскад Іннський
Початок будівництва 1941
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1944 1950
Основні характеристики
Установлена потужність 84  МВт
Середнє річне виробництво 485  млн кВт·год
Тип ГЕС руслова
Розрахований напір 10,5  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 6 Escher-Wyss
Кількість та марка гідрогенераторів 6 Siemens, 16 МВА
Основні споруди
Тип греблі водопропускна, бетонна
Висота греблі 22  м
Довжина греблі 255  м
ЛЕП 110 кВ
Власник Verbund
Оператор Grenzkraftwerked
Сайт verbund.com/pp/de/laufkraftwerk/egglfing-obernberg
ідентифікатори і посилання
ГЕС Егльфінг-Обернберг
Мапа
 ГЕС Егльфінг-Обернберг у Вікісховищі

Будівництво ГЕС розпочалось під час Другої Світової війни у 1941 році та мало на меті зокрема забезпечити електроенергією місцеві підприємства алюмінієвої промисловості. Враховуючи загрозу з боку авіації союзників, було облаштовано захист від плавучих мін, а монтаж гідроагрегатів вівся під прикриттям спеціально встановлених бетонних плит. Також через пов'язані із війною виробничі проблеми відкоригували первісний проект, який передбачав встановлення трьох гідроагрегатів — тепер їх повинно було стати шість із меншою одиничною потужністю. Перший ввели в експлуатацію у 1944 році. Другий так і не встигли завершити до капітуляції Німеччини. Вже після цього союзники вирішили добудувати станцію та розшукали елементи турбіни, що застрягли по дорозі на ГЕС у Верхньому Пфальці. Це дозволили запустити другий агрегат осінню 1945-го. Пуск третього припав на 1949-й, а в наступному році завершили три останні.

Для спорудження ГЕС Інн перегородили бетонною греблею висотою 22 метри. Біля правого берегу встановлена насосна станція для відкачування води, яка фільтрується через перепону. З правого боку греблі влаштовано п'ять водопропускних шлюзів, а біля лівого знаходиться інтегрований у неї машинний зал, обладнаний шістьма турбінами типу Каплан. Первісно встановлене обладнання у 1983 році замінили на турбіни швейцарської компанії Escher-Wyss, які з'єднані з генераторами, виготовленими компанією Siemens. Це обладнання забезпечує річне виробництво на рівні біля 0,5 млрд кВт-год.

Починаючи з 2004 року ГЕС Егльфінг-Обернберг керується дистанційно з диспетчерського пункту на станції Браунау-Сімбах.[1][2][3]

Примітки

  1. VERBUND-Wasserkraftwerk Egglfing-Obernberg. www.verbund.com (нім.). Процитовано 27 квітня 2017.
  2. Egglfing-Obernberg Dam (Obernberg am Inn/Bad Füssing, 1944) | Structurae. Structurae (англ.). Процитовано 27 квітня 2017.
  3. VERBUND power plants. www.verbund.com (англ.). Процитовано 27 квітня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.