Гадюка Лотієва

Гадюка Лотієва (Vipera lotievi) — отруйна змія з роду Гадюка родини Гадюкові.

?
Гадюка Лотієва
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Serpentes
Родина: Гадюкові
Рід: Гадюка
Вид: Гадюка Лотієва
Vipera lotievi
Nilson, Tuniyev, Orlov,Höggren & Andrén, 1995

Посилання
Вікісховище: Vipera lotievi
Віківиди: Vipera lotievi
EOL: 790162
МСОП: 164736

Опис

Загальна довжина досягає 50—60 см. Голова велика, зверху злегка опукла або пласка, добре відмежована від тулуба шийним перехопленням. Черевних щитків від 138 до 144. Підхвостових щитків у самців — 33-38 пар, а у самиць — 23-27 пар. Навколо середини тулуба є 19-21 рядок луски.

Забарвлення тулуба сіро-коричневе або сірувато-зеленувате. Виділяються два типи малюнка верхньої сторони тулуба: перший — з темним зигзагом та другий — бронзова форма з широкою поздовжньою смугою, іноді ледь помітною на світло-бронзовому тлі.

Спосіб життя

Полюбляє схили гір з ксерофітною рослинністю, гірські улоговини, кам'яні розсипи. Зустрічається на висоті від 1200 до 1800 м над рівнем моря. Харчується дрібними гризунами, ящірками і прямокрилими.

Отруйна, як і інші гадюкові змії. Отрута гемолітичної дії (впливає на кров і кровотворні органи). Укуси становлять велику небезпеку для домашніх тварин і людини.

Це живородна змія. Самиця народжує до 20 дитинчат.

Розповсюдження

Мешкає у Грузії та північнокавказьких республіках Росії.

Джерела

  • Tuniyev, B.; Nilson, G. & Andrén, C. 2010. A new species of viper (Reptilia, Viperidae) from the Altay and Saur Mountains, Kazakhstan. Russ. J. Herpetol. 17 (2): 110-1
  • Словник-довідник із зоології. — К., 2002.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.