Гай Ліциній Макр

Гай Ліциній Макр (близько 95 66 рік до н. е.) давньоримський політик, історик-анналіст. Сучасник історика Анціата.

Гай Ліциній Макр
Народився 2 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 66 до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman historian, письменник, аналіст, Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Знання мов латина
Посада претор, квестор і народний трибун[1][2]
Батько невідомо
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо
Діти Гай Ліциній Макр Кальв[2]

Життєпис

Народився у заможній плебейській родині Ліциніїв у Римі. був прихильником маріанців.

У 84-83 роках до н. е. на посаді монетарія карбував денарії з головою Аполлона та блискавкою на аверсі, Мінервою в квадризі на реверсі. Згодом перейшов на бік Луція Корнелія Сулли. У 78 році до н. е. був квестором Риму, у 73 році до н. е. став народним трибуном. Під час своєї каденції виступав за скасування законів Сулли. У 66 році до н. е. його обрано претором. Проте вже у цьому році проти нього почав судовий процес Марк Цицерон, звинувативши Гая Макра в отриманні хабарів. Останній вимушений був визнати себе винним та наклав на себе руки.

Родина

Він був батьком поета та красномовця Гая Ліцинія Макра Кальва, який у свою чергу був другом Катулла.

Творчість

Твір Макра називався «Аннали». Невідомо із скількох книг він складався. Він був коротким — ймовірно складалося з 2-3 книг. Твір починався із давніх часів й чим закінчувалося невідомо. Щодо достовірності та якості «Анналів» Макра, думки сучасників й нащадків були різні. До нашого часу збереглося лише 27 фрагментів. Найбільше його історичний твір використовували Тит Лівій та Діонісій Галікарнаський.

Джерела

  • Gelzer M. 1926: Licinius (68) // RE. Hlbd 25, 295—331.
  • Martine Chassignet: L'Annalistique Romaine. Band 3. L'Annalistique Récente. L'Autobiographie Politique (Fragments). Les Belles Lettres, Paris 2004, ISBN 2-251-01435-7.(фр.)
  1. Лицинии // Энциклопедический словарьСПб: Брокгауз — Ефрон, 1896. — Т. XVIIа. — С. 864.
  2. Любкер Ф. Licinii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 768–772.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.