Гай Сосій

Гай Сосій (лат. Gaius Sosius, ? — після 17 до н. е.) політичний та військовий діяч пізньої Римської республіки, консул 32 року до н. е.

Гай Сосій
лат. C. Sosius C.f.T.n.
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 17 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул
Термін 32 рік до н. е.
Попередник Квінт Ларона
Наступник Марк Валерій Корвін Мессала
Батько Гай Сосій
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо і невідомо
Діти Sosiad і Sosia Gallad

Життєпис

Походив з роду вершників Сосіїв. Син Гая Сосія, претора 49 року до н. е. Був прихильником оптиматів. З початком у 49 році до н. е. громадянської війни між Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм підтримав останнього. Втім невдоволений нерішучими діями Помпея, не послідував за ним до Греції, а повернувся до Риму. Тут зблизився з Марком Антонієм, втім не брав участі у битвах. У 39 році до н. е. призначено квестором до Македонії з широкими повноваженнями.

У 38 році до н. е. отримав у керування провінцію Сирія. У 37 році до н. е. відзначився у придушенні заворушень в Юдеї. Сосій змусив царя Ірода підтримати тріумвірів Октавіана, Антонія та Лепіда. У 34 році до н. е. гай Сосій отримав та відзначив тріумф у Римі. У 33 році до н. е. став членом колегії квіндецемвірів.

У 32 році до н. е. його обрано консулом разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом. Втім на початку року Сосій разом з Агенобарбом та 300 сенаторами залишив Рим й перебрався до Марка Антонія в Ефес. У війні між Октавіаном та Антонієм командував однією з частин флоту. Брав участь у битві при Акціїі у 31 році до н. е., де потрапив у полон. Отримав помилування завдяки клопотанню Луція Аррунція.

Храм Аполлона, добудований Гаєм Сосієм

У 20 році до н. е. відновив храм Аполлона поблизу театра Марцелла. Останні відомості про Сосія датуються 17 роком до н. е., коли був оодин з організаторів Вікових ігор.

Родина

  • Сосія
  • Сосія Галла

Джерела

  • Jens Bartels: Sosius [I 2]. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 11, Metzler, Stuttgart 2001, ISBN 3-476-01481-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.